Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PKW Pułaski w Bergen

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 lutego 2019

Fregata rakietowa ORP Gen. Kazimierz Pułaski, tworząca Polski Kontyngent Wojskowy (PKW Pułaski 2019), przez ostanie dni cumowała w norweskim porcieBergen. 1 lutego polska jednostka weszła w skład 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (Standing NATO Maritime Group One, SNMG1).

Fregata rakietowa ORP Gen. Kazimierz Pułaski w porcie morskim w Bergen / Zdjęcie: st. chor. mar. Kacper Konkol, DO RSZ

Dla załogi fregaty rakietowej ORP Gen. Kazimierz Pułaski (272), typu Oliver Hazard Perry, czas spędzony w Bergen przeznaczony był głównie na sprawne wejście do struktur SNMG1 (ORP Gen. K. Pułaski w Siłach Odpowiedzi NATO, 2019-01-29). Odbyły się spotkania robocze w poszczególnych grupach zadaniowych, których celem była koordynacja działań na wszystkich płaszczyznach aktywności okrętów na morzu.

Okręty zespołu przygotowywały się także do udziału w międzynarodowym ćwiczeniu, pk. TG-19 Dynamic Guard. Uzgodniono szczegóły prowadzenia manewrów, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność realizacji wszystkich zadań. Dynamic Guard to jedno z kluczowych ćwiczeń mających na celu budowanie i utrzymanie gotowości sił Sojuszu do działania i ich interoperacyjności. 5 lutego ORP Gen. Kazimierz Pułaski opuścił norweskie Bergen i rozpoczął udział w manewrach TG-19 wraz z okrętami z Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Norwegii i USA.

Oprócz ORP Gen. Kazimierz Pułaski w skład SNMG1 wchodzi także: jednostka flagowa, niszczyciel rakietowy USS Gravely (DDG 107), typu Arleigh Burke (USS Gravely na czele SNMG1, 2019-01-15) oraz niemiecki zbiornikowiec FGS Spessart (A1442), typu Rhön. Polskim okrętem dowodzi kmdr por. Paweł Werner, a całym Zespołem kontradmirał Edward Cashman z US Navy.

Na podstawie informacji DO RSZ


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra