Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modernizacja tureckich OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lutego 2019

Turecki Zarząd przemysłu obronnego (Savunma Sanayii Başkanlığına, SSB) podpisał umowę na modernizację czterech okrętów podwodnych typu Preveze.

Zmodernizowane okręty podwodne typu Preveze mają wracać do służby w 2023, 2024, 2026 i 2027 / Zdjęcie: STM

Umowę na modernizację okrętów podpisano w siedzibie SSB z konsorcjum tureckich stoczni i przedsiębiorstw zbrojeniowych, w skład którego wchodzą: STM, Aselsan, Havelsan i Asfat. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie potencjału operacyjnego jednostek typu Preveze oraz wydłużenie ich trwałości użytkowej.

Zakres prac modernizacyjnych nie został podany do publicznej wiadomości. Zakłada się jednak, że wykonawcy będą zobowiązani do wymiany przestarzałego i niesprawnego wyposażenia na nowe. Dotyczyć ma to przede wszystkim urządzeń obserwacyjnych i łączności. Ponadto, okręty najprawdopodobniej otrzymają też nowe lub unowocześnione systemy zarządzania walką i uzbrojenie.

Okręty podwodne TCG Preveze (S 353), TCG Sakarya (S 354), TCG 18 Mart (S 355) i TCG Anafartalar (S 356) zbudowano w Turcji w oparciu o projekt niemieckich OP typ 209/1400. Przyjmowano je do służby w l. 1994-1999. Po modernizacji jednostki te uzupełnią w linii serię nowoczesnych okrętów typ 214, które budowane są w stoczni Gölcük pod Stambułem (IDEF 2017: TKMS o budowie tureckich OP, 2017-05-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra