Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air odebrały pierwszego A321neo

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 07 marca 2019

W zakładach Airbusa w Hamburgu odbyła się dzisiaj uroczystość przekazania węgierskim niskokosztowym liniom Wizz Air pierwszego samolotu wąskokadłubowego A321neo. W ceremonii udział wzięli prezes Wizz Air József Váradi i dyrektor handlowy Airbusa Christian Scherer.

Christian Scherer i József Váradi (od lewej) podczas przekazania Wizz Air pierwszego A321neo / Zdjęcie: Airbus

Przemawiając podczas ceremonii w Hamburgu, József Váradi powiedział: Dziś rozpoczynamy nowy etap w historii Wizz Air. Z dumą witamy pierwszy samolot typu Airbus A321neo z silnkami GTF w naszej stale rozwijającej się flocie. Jesteśmy przekonani, że A321neo będzie samolotem zmieniającym Wizz, ponieważ nadal rozwijamy się pozostając w czołówce branży i zwiększamy zasięg naszych działań poza Europą. Ten nowoczesny technologicznie samolot pozwoli nam stać się jedną z najbardziej ekologicznych linii lotniczych, jednocześnie obniżając koszty operacyjne. Jednocześnie utrzymujemy koszty jednostkowe na najniższym poziomie w Europie. Wizz Air będzie nadal stymulować popyt na podróże lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej i poza nią, oferując pasażerom najniższe ceny, a jednocześnie dostarczając klientom doskonałą obsługę klienta na pokładach samolotów jednej z najmłodszych flot.

Cieszymy się z przekazania dzisiaj linii Wizz Air, naszemu największemu odbiorcy A321neo, pierwszego z zamówionych samolotów. Jesteśmy dumni, że nasz A321neo […] odgrywa kluczową rolę w realizacji strategii rozwoju Wizz Air – dodał Christian Scherer.

Doceniamy zaufanie, którym obdarzył nas Wizz Air decydując się na skorzystanie z naszych produktów i usług. To pozwoliło nam na zbudowanie silnej relacji, której początki sięgają powstania linii. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzisiaj świętować ten szczególny kamień milowy i jesteśmy przekonani, że wiodąca w branży technologia GTF zapewni Wizz Air oszczędności paliwa i korzyści dla środowiska przez wiele lat – stwierdził Rick Deurloo, wiceprezes Pratt & Whitney ds. sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.

W FPG Amentum cieszymy się ze współpracy z Wizz Air przy dostawie pierwszego samolotu neo we flocie linii. To w sumie siódmy samolot w historii działań FPG Amentum dla Wizz. Liczymy na pogłębienie tej cennej dla nas współpracy w najbliższej przyszłości – skomentował Eamonn Forbes, członek zarządu FPG Amentum ds. handlowych.

Obecnie flota Wizz Air składa się ze 107 samolotów Airbus A320 i A321. Przewoźnik oczekuje na dostawę 261 samolotów produkowanych przez koncern z Tuluzy, w tym 184 A321neo. 110 z nich zostanie wyposażonych w nowe fotela Essenza, produkowane przez GEVEN Company (Zimowy rozkład Wizz Air, 2019-03-01, Wizz Air zamawia nowe fotele, 2018-04-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.