Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

6 mln pasażerów w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 20 listopada 2018

19 listopada w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice odprawiony został 6-milionowy pasażer w tym roku. Okazała się nim pani Anna, która podróżowała do Chicago na pokładzie Boeinga 787-9 PLL LOT, czyli najdłuższą – liczącą około 8000 km – trasą oferowaną z krakowskiego lotniska. Tym samym Balice stały się pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, który obsłużył taką liczbę podróżnych w ciągu roku.

6-milionowym pasażerem krakowskiego lotniska okazała się pani Anna, widoczna na zdjęciu w towarzystwie dyrektora komunikacji korporacyjnej PLL LOT Adriana Kubickiego (pierwszy z lewej), dyrektora krakowskiego oddziału LS Airport Services Krzysztofa Mazura i prezesa zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosława Włoszka (pierwszy z prawej) / Zdjęcie: MPL Kraków-Balice 

Przy stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej na szczęśliwą pasażerkę czekali: prezes zarządu MPL Kraków-Balice Radosław Włoszek, dyrektor komunikacji korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki i dyrektor krakowskiego oddziału LS Airport Services Krzysztof Mazur, którzy zaprosili ją do specjalnie przygotowanej części strefy portu, gdzie odbyła się oficjalna uroczystość powitania 6-milionowego pasażera.

Prezes zarządu krakowskiego lotniska, przedstawiciele przewoźnika i spółki handlingowej obsługującej rejs wręczyli pani Annie voucher na przelot dla dwóch osób w klasie Premium Economy na dowolny rejs z siatki narodowego przewoźnika z Krakowa (także z Krakowa przez Warszawę) do dowolnego miejsca w Europie, voucher na usługę VIP na krakowskim lotnisku i zestaw gadżetów. Drobne upominki otrzymali także pozostali pasażerowie rejsu do Chicago.

Prezes Radosław Włoszek pogratulował 6-millionowemu pasażerowi i podziękował podróznym za korzystanie z usług krakowskiego lotniska. Podziękował również wszystkim pracownikom i służbom lotniskowym, dzięki których codziennej współpracy osiągnięto taki wynik.

Zgodnie z prognozami w 2018 z usług krakowskiego lotniska skorzysta ponad 6,5 mln pasażerów; to tak jakby niemal każdy Małopolanin wybrał się dwukrotnie w podróż lotniczą w tym roku. Jest to możliwe dzięki szerokiej siatce połączeń, oferowanej przez ponad dwudziestu przewoźników, a także codziennej współpracy wielu osób, które dbają o bezpieczeństwo i sprawny przebieg podróży prosto z Krakowa. Statystyki pokazują, że coraz więcej pasażerów korzysta z podróży lotniczej – przygotowujemy się na to. Analiza trendów oraz potencjał Małopolski i Krakowa i mają swoje przełożenie w zadaniach, które stoją przed lotniskiem w ciągu najbliższych dwóch dekad – powiedział Radosław Włoszek.

O dynamice wzrostu przewozów pasażerskich Balic najlepiej świadczy fakt, że niewiele ponad rok temu – 9 listopada 2017 – krakowskie lotnisko jako pierwszy regionalny port lotniczy w Polsce świętowało odprawienie 5-milionowego pasażera (5-milionowy pasażer w Balicach, 2017-11-10), a w całym 2017 z usług tego portu lotniczego skorzystało 5 835 189 osób.

Milionowy podróżny w skali roku został obsłużony w Balicach po raz pierwszy 30 sierpnia 2005. 2-milionowego pasażera w skali roku odprawiono 3 listopada 2006, 3-milionowego 20 grudnia 2007, a 4-milionowego – 8 grudnia 2015 (4 miliony pasażerów w Balicach, 2015-12-09). Za każdym razem MPL Kraków-Balice osiągał takie wyniki jako pierwsze regionalne lotnisko w Polsce.

Wśród 6 mln podróżnych, którzy skorzystali z usług krakowskiego lotniska w tym roku było niemal 55 tysięcy niemowląt, a przewożące ich samoloty pokonały 51 530 747 km, w przybliżeniu 1/18 drogi, którą przebywa nasza planeta w ciągu całego roku lub blisko 67 podróży na Księżyc tam i z powrotem (Potrójne święto Ryanaira w Krakowie, 2018-11-13, Z Jet2.com z Krakowa do Leeds Bradford, 2018-11-12, Inauguracja lotów Laudamotion do Polski, 2018-10-29).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.