Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

JSM dla japońskich F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 marca 2019

Spółka Kongsberg Defence & Aerospace zawarła z Japonią umowę na dostawę pocisków powietrze-powierzchnia JSM (Joint Strike Missile).Ich nosicielami będą wielozadaniowe samoloty bojowe F-35 Lightning II Kōkū Jieitai (wojsk lotniczych). JSM to jedyny pocisk powietrze-powierzchnia, który może być przenoszony w wewnętrznych komorach uzbrojeniowych F-35, dzięki czemu samolot zachowuje własności stealth.

Japonia będzie trzecim użytkownikiem JSM / Ilustracja: Kongsberg

To ważny międzynarodowy przełom, który pokazuje znaczenie współpracy między norweskimi władzami, norweskim ośrodkiem badań nad obronnością i norweskim przemysłem – stwierdził dyrektor generalny Kongsberga Geir Håøy.

Międzynarodowe konsorcjum użytkowników F-35 wykazuje duże zainteresowanie JSM, a Kongsberg jest bardzo dumny z tego, że został wybrany przez Japonię jako dostawca JSM dla jej floty F-35. To ważny krok milowy dla JSM, wchodzącego w fazę produkcji – dodał Eirik Lie, prezes Kongsberg Defense & Aerospace.

Dotychczas na zakup JSM, przystosowanych do zwalczania silnie bronionych celów lądowych i morskich, dla swoich F-35 zdecydowały się wojska lotnicze Norwegii i Australii (Japonia zatwierdziła zakup 105 F-35, 2018-12-18, Koniec testów kwalifikacyjnych JSM, 2018-06-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.