Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

JSM dla australijskich F-35

Lotnictwo wojskowe, 22 września 2015

Australia dołączyła do programu, którego celem jest zintegrowanie pocisku JSM z samolotem F-35.

Australia będzie drugim krajem, który uzbroi swoje F-35 w JSM / Rysunek: MO Norwegii

Rząd Norwegii poinformował, że 15 września zawarł porozumienie z władzami Australii dotyczące finansowania prac rozwojowych pocisku powietrze-powierzchnia dalekiego zasięgu, do zwalczania silnie bronionych celów lądowych i morskich Joint Strike Missile (JSM, Wzrosły koszty JSM, 2014-05-26). Jest on przeznaczony dla samolotów wielozadaniowych F-35 Lightning II. Sygnatariuszami porozumienia byli wicemarszałek lotnictwa Chris Deeble i gen. dyw. Morten Klever.

Na mocy umowy Canberra zobowiązała się do poniesienia części kosztów integracji JSM z F-35. BAE Systems Australia zajmie się opracowaniem nowych układów naprowadzających pocisku, wspólnie z jego producentem – norweskim Kongsbergiem. Obecnie JSM wykrywa i identyfikuje cele w oparciu o ich sygnaturę w podczerwieni. Nowy czujnik pozwoli na wykrywanie celów na podstawie ich sygnatury elektronicznej.

JSM ma wejść do uzbrojenia F-35 w latach 2022-2024. Zakup uzbrojenia tego typu przez Canberrę znacznie zwiększy zdolności RAAF (królewskich wojsk lotniczych Australii) do zwalczania celów morskich (Tegoroczne dostawy F-35 zakończone , 2014-12-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.