Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czesi wracają z Islandii

Lotnictwo wojskowe, 25 sierpnia 2015

Kontyngent wojsk lotniczych Czech zakończył misję obrony przestrzeni powietrznej Islandii.

Czeskie Gripeny strzegące Islandii wykonały ponad 70 misji, nie napotykając żadnego naruszyciela / Zdjęcie: MO Czech

Dzisiaj do Czech powróciły z Islandii samoloty wielozadaniowe Gripen, należące do Vzdušnych síl Armády České republiky (wojsk lotniczych). Przez ostatnie tygodnie do ich zadań należała obrona przestrzeni powietrznej Islandii w ramach NATO-wskiej misji Icelandic Air Policing (USAFE ponownie na Islandii , 2015-04-27).

Rząd w Pradze wysłał na Islandię 5 Gripenów z 21. bazy lotnictwa taktycznego w Čáslaviu, wraz z 70 lotnikami i członkami personelu naziemnego. 23 lipca Gripeny wykonały przelot z Czech do bazy Keflavik. W trakcie przebazowania czeskie samoloty pobierały paliwo z tankowca KC-767A Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch, Tankowanie F-35, 2015-08-07).

Podczas pobytu na Islandii piloci Vzdušnych síl AČR wykonali od 29 lipca ponad 70 lotów, trwających łącznie ponad 140 godzin. Czeskie Gripeny patrolowały przede wszystkim przestrzeń nad wodami terytorialnymi Islandii, nie napotykając żadnego naruszyciela.

Samoloty Vzdušnych síl AČR wykonały lot powrotny do kraju dziś, także z towarzyszeniem włoskiego KC-767A. Pozostała część personelu naziemnego przyleci do Czech w sobotę.

Jak poinformował minister obrony Czech Martin Stropnický, lotnicy Vzdušnych síl AČR powrócą na Islandię w trzecim kwartale 2016. Będzie to już ich trzecia rotacja Icelandic Air Policing.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.