Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35 ćwiczą we Włoszech

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 lipca 2019

W bazie Amendola wczoraj, 2 lipca, odbyły się ćwiczenia z udziałem wielozadaniowych samolotów bojowych F-35A US Air Force i Aeronautica Militare (wojsk lotniczych USA i Włoch) oraz F-35B Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii).

W ćwiczeniach w Amendola brały udział F-35 z USA, W. Brytanii i Włoch / Zdjęcie: MO Włoch i MO W. Brytanii

Manewry podzielono na dwie części. Rano dwa włoskie F-35A z miejscowej 13° Gruppo (eskadry) 32° Stormo (Skrzydła) wykonywały w ramach ćwiczenia Staccato Pursuit wspólne loty z parą brytyjskich F-35B z 617. Squadronu (eskadry) Dambusters, które wracały do kraju z bazy Akrotiri na Cyprze. Po południu cztery włoskie F-35A wzięły udział w ćwiczeniu, w którym razem z nimi operowały 4 F-35A z 421st Fighter Squadron (eskadry myśliwskiej) USAF stacjonującej obecnie w Spangdalhem, a także inne samoloty Aeronautica Militare: wielozadaniowe Eurofightery F-2000A, uderzeniowe AMX, szkolne T-346A i tankowce KC-767A.

Dowódca 32° Stormo, plłk Marzinotto podkreślił, że manewry te stanowiły okazję do zwiększenia interoperacyjności między trzema zaangażowanymi krajami. Interakcja między wojskami lotniczymi eksploatującymi te same samoloty piątej generacji pozwala dzielić się doświadczeniami ze szkolenia i działań operacyjnych, które gwarantują wyjątkową wartość dodaną dla konsolidacji i polepszenia relacji w Sojuszu Północnoatlantyckim. Natomiast Wing Commander (płk) John Butcher z 617. Squadronu wyraził zadowolenie z pierwszego pobytu we Włoszech, który pozwolił zademonstrować i ponownie przetestować możliwości F-35.

Dzisiejszy dzień był kolejnym dowodem doskonałych zdolności operacyjnych F-35 użytkowanych przez naszych europejskich sojuszników – podkreślił ppłk Ali z 421st FS po zakończeniu szkolenia (Tri-Lightning nad Morzem Śródziemnym, 2019-06-27).

13° Gruppo jest pierwszą jednostką Aeronautica Militare, wyposażoną w F-35A, która zgłosiła wstępną zdolność operacyjną i od ponad roku jest elementem systemu obrony przestrzeni powietrznej Włoch.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.