Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tri-Lightning nad Morzem Śródziemnym

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 27 czerwca 2019

Wielozadaniowe samoloty bojowe F-35A Lightning II, F-35B Lightning i F-35I Adir ze składu US Air Force, Royal Air Force i Hejl HaAvir (wojsk lotniczych Stanów Zjednoczonych Ameryki, W. Brytanii i Izraela) wzięły 25 czerwca udział w ćwiczeniach Tri-Lightning nad wschodnimi wodami Morza Śródziemnego.

W manewrach Tri-Lightning wzięły udział brytyjskie F-35B, amerykańskie F-35A i izraelskie F-35I (od lewej) / Zdjęcie: USAF  

Podczas jednodniowych manewrów lotnicy szkolili się w wykonywaniu działań defensywnych w ramach walki o przewagę w powietrzu. W ćwiczeniach udział wzięły F-35A z 388th i 419th Fighter Wing,  które od 15 kwietnia stacjonują w bazie Al Dhafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, F-35B ze składu 617. Squadronu (eskadry) Dambusters z bazy Akrotiri na Cyprze i F-35I ze składu 140. eskadry Złoty Orzeł z bazy Nevatim. Agresorami były samoloty wielozadaniowe starszych generacji (Brytyjskie F-35B nad Irakiem i Syrią, 2019-06-25, Pierwsza operacja bojowa F-35A USAF, 2019-05-02, Umowa serwisowa izraelskich F-35A, 2019-06-11).

Budujemy potencjał z naszymi strategicznymi partnerami, aby wykorzystać zdolności i umiejętności naszego komponentu lotniczego. Transatlantyckie strategiczne relacje między USA a naszymi sojusznikami i partnerami, nawiązane w ciągu ostatnich siedmiu dekad, opierają się na wspólnych wartościach, doświadczeniu i wizji – powiedział gen. broni Joseph Guastella, dowódca U.S. Air Forces Central Command.

Tri-Lightning było ćwiczeniem zaplanowanym od miesięcy i dało eskadrze wyjątkową możliwość działania i uczenia się od innych użytkowników F-35. Ponadto umożliwiło nam to podzielenie się i zdobycie cennego doświadczenia, które będziemy mogli wykorzystać podczas przyszłych szkoleń i potencjalnych operacji, zarówno z pokładu HMS Queen Elizabeth, jak i zagranicznych baz – dodał Wing Commander (ppłk) John Butcher, dowódca 617. Squadronu.

Ćwiczenie jest dowodem ścisłej współpracy między uczestniczącymi państwami. Możliwość szkolenia lotników z Izraela, USA i Wielkiej Brytanii wzmacnia wspólne zdolności i współpracę między sojusznikami. Współpraca między Izraelem, Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią pomaga nam działać na rzecz naszych wspólnych interesów i pomaga rozwijać nowe zdolności na Bliskim Wschodzie – podkreślił gen. Bryg. Amnon Ein-Dar, szef działu szkolenia i doktryn Hejl HaAvir.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.