Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Integracja Snipera z FA-50

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 17 października 2019

Lockheed Martin rozpoczął próby integracji zasobnika celowniczego AN/AAQ-33 Sniper z samolotem szkolno-uderzeniowym Korea Aerospace Industries FA-50.

Zintegrowanie zasobnika celowniczego Sniper ma polepszyć zdolności FA-50 do wykonywania zadań uderzeniowych / Zdjęcie: KAI

Dotychczas sprawdzono fizyczne połączenia i interfejsy komputerowe, a także zweryfikowano procedury wysyłania i pobierania danych z zasobnika. W dalszej kolejności podczas prób w locie zostaną zbadane: interferencja elektromagnetyczna i zdolność do omijania struktury samolotu przez wiązkę lasera. Przeprowadzona zostanie także kalibracja trajektorii zrzutu uzbrojenia.

Amerykanie przewidują, że próby integracji Snipera z FA-50 potrwają do sierpnia 2020, a proces certyfikacji zakończy się przed końcem przyszłego roku.

AAQ-33 jest jednym z elementów modernizacji FA-50 do wersji Block 10, którą zainicjowano w październiku 2018. Według przedstawicieli KAI projekt ma zostać ukończony w 2021. W ramach modernizacji unowocześnione zostanie oprogramowanie umożliwiające użycie uzbrojenia. Struktura samolotu pozostanie niezmieniona.

FA-50 Block 10 jest propozycją dla obecnych użytkowników eksportowych samolotów T-50 i FA-50 z rejonu Azji Południowo-Wschodniej – Filipin, Indonezji i Tajlandii, poszukujących polepszenia ich zdolności do wykonywania zadań uderzeniowych.

Jeszcze w tym roku inżynierowie KAI mają rozpocząć prace nad kolejną wersją FA-50, oznaczoną jako Block 20. Samolot ten ma być przystosowany do zwalczania celów powietrznych poza zasięgiem wzroku, przy użyciu kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze średniego zasięgu  AIM-120 AMRAAM. Kolejnym krokiem w rozwoju FA-50 ma być zwiększenie zasięgu jego pokładowej stacji radiolokacyjnej Elta EL/M-2032 (Montaż T-50 w Bułgarii?, 2019-10-07, Argentyna kupi FA-50, 2019-08-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra