Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Montaż T-50 w Bułgarii?

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 października 2019

Jak donoszą bułgarskie media podczas niedawnej wizyty w Republice Korei premier Bojko Borisow i minister obrony Krasimir Karakaczanow zaproponowali przedstawicielom Korea Aerospace Industries zbudowanie w Bułgarii zakładów, w których odbywałby się montaż końcowy samolotów szkolno-bojowych T-50 Golden Eagle i uderzeniowych FA-50.

Linia montażu końcowego samolotów T-50 w zakładach KAI w Sacheon / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Według gazety Trud rozmowy o współpracy obronnej między Sofią a Seulem są związane z postulatem Bułgarów, aby T-50 były montowane w ich kraju w ramach offsetu związanego z zakupem samolotów wielozadaniowych Lockheed Martin F-16C/D Block 70/72. Amerykański koncern brał udział w projekcie T-50 i swego czasu samolot ten został oficjalnie włączony do gamy jego produktów (Argentyna kupi FA-50, 2019-08-19).

Komentując korzyści wynikające z zakupu F-16, bułgarskie media poinformowały, że porozumienie powinno doprowadzić do przekazania Bułgarom przez Amerykanów technologii remontu 25 elementów instalacji  hydraulicznej podwozia F-16 i podstawowej obsługi technicznej instalacji elektrycznej. Według bułgarskiego ministra gospodarki Emila Karanikołowa Bułgaria otrzyma również amerykańską pomoc w rozwoju bezzałogowych statków latających (Bułgaria jednak kupi F-16, 2019-07-31).

Oprócz tego bułgarskie radio  poinformowało, że południowokoreański przemysł jest zainteresowany udziałem w projekcie elektrowni jądrowej Belene w Bułgarii, a Prezydent Republiki Korei Południowej Mun Jae-in zauważył, że istnieją ogromne możliwości współpracy gospodarczej między Bułgarią a Republika Korei w zakresie teleinformatyki, energii odnawialnej i obronności (Seul – kurs na zbrojeniową niezależność , 2019-03-27).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra