Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295W dla Burkina Faso

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 12 grudnia 2019

Ministerstwo Obrony Burkina Faso złożyło potwierdzone zamówienie na jeden samolot transportowy Airbus C295W. Zamówienie złożono zgodnie z założeniami Ustawy o Zakupach Wojskowych w l. 2018-2022. Użytkownikiem C295W będą Force aérienne du Burkina Faso (FABF, wojska lotnicze).

Wojska lotnicze Burkina Faso będą szóstym użytkownikiem C295 z Afryki / Zdjęcie: Airbus

Bernhard Brenner, dyrektor marketingu i sprzedaży Airbus Defence and Space, skomentował: Jesteśmy dumni, widząc, że C295 staje się standardowym samolotem transportu taktycznego w Afryce. Burkina Faso będzie kolejnym użytkownikiem tego typu, po Algierii, Egipcie, Ghanie, Mali i Wybrzeżu Kości Słoniowej. Ogółem w regionie tym lata już 36 C295 (Angola kupuje C295, 2018-03-12, Nowy nabywca C295W, 2016-02-16).

Według dostępnych źródeł FABF mają na stanie tylko dwa samoloty transportowe, jednak zdatny do lotu jest tylko Beech King Air 200, a PTDI NC235-220, dostarczony w 2007 z  Indonezji jest od kilku lat uziemiony. Oprócz tego FABF dysponują jeszcze 3 samolotami uderzeniowymi Super Tucano, śmigłowcami: jednym H125M, jednym AW139, dwoma UH-1H (podarowanymi przez Tajwan w 2017), dwoma Mi-35 i trzema Mi-8/171 oraz 4 samolotami szkolnymi SF-260 i dwoma ultralekkimi samolotami Humbert Tetras. Rząd w Wagadugu zamówił także dwa uzbrojone Mi-171Sz.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.