Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy nabywca C295W

Lotnictwo wojskowe, 16 lutego 2016

Wojska lotnicze Mali zakupiły samolot transportowy C295W.

Jednocześnie z anonsowaniem zakupu C295W przez Mali, Airbus poinformował o przekazaniu trzeciego C295 wojskom lotniczym Filipin / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Mali stało się 23. nabywcą samolotów transportowych C295, produkowanych Airbus Defence and Space. Armée de l'air du Mali zakupiły pojedynczy C295W (C295W odwiedza Antarktykę, 2015-12-01). Samolot ma trafić do użytkownika w połowie br. Obecnie wojska lotnicze Mali mają na stanie 9 myśliwców MiG-21, jeden samolot szkolny Alenia SF-260 i transportowiec Britten-Norman BN-2 oraz parę Baslerów BT-67 i kilka Antonowów An-2, An-24 i An-26.

Jednocześnie europejski koncern poinformował o przekazaniu kolejnego C295 innemu użytkownikowi. Hukbong Himpapawid ng Pilipinas (wojska lotnicze Filipin) odebrały już 3. transportowiec tego typu.

Po odbiorze samolot (na zdjęciu) wykonał lot z zakładów Airbus Defence and Space w Sewilli do bazy lotniczej Clark w macierzystym kraju. Filipińskie C295 służą do zadań transportowych i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych (Pierwszy C295 dla Filipin, 2015-03-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.