Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa Zelandia odebrała ostatnie MANy

Wojska lądowe, 02 lipca 2015

Wojska lądowe Nowej Zelandii odebrały ostatnie samochody ciężarowe dostarczone przez Rheinmetall MAN Military Vehicles Australia Pty.

Wojska lądowe Nowej Zelandii odebrały ostatnie ze 194 samochodów ciężarowych, kupionych od Rheinmetall MAN Military Vehicles Australia Pty przed 2 laty. Wellington zapłaciło za nie 135 mln NZD. Pojazdy zastąpiły w linii eksploatowane dotychczas wozy Unimog i Mercedes / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Ceremonia odbioru ostatnich samochodów ciężarowych od Rheinmetall MAN Military Vehicles Australia Pty. (RMMVA) odbyła się pod koniec czerwca na terenie Trentham Military Camp w centrum kraju. Pojazdy przejdą w najbliższych tygodniach serię testów odbiorczych, po czym zostaną przydzielone do wybranych jednostek wojsk lądowych Nowej Zelandii.

Wellington porozumiało się wiosną 2013 z RMMVA w sprawie kupna i dostawy 194 samochodów ciężarowych, w odmianie 6-tonowej (4x4, HX60), 9-tonowej (6x6, HX58) i 15-tonowej (8x8, HX77). Pojazdy występują w 10 różnych konfiguracjach, w zależności od rodzaju zadań, stopnia ochrony załogi, zabudowanego wyposażenia pokładowego i typu przenoszonego uzbrojenia, w tym np. zdalnie sterowanych modułów uzbrojenia. Kontrakt sprzed 2 lat miał wartość 135 mln NZD (342 mln zł, Ciężarówki dla Nowej Zelandii, 2013-05-17).

Dostawy nowozelandzkich samochodów ciężarowych rozpoczęły się zimą 2013 (Pierwsze MANy dla Nowej Zelandii, 2013-12-12). Pół roku później pierwsze z nich trafiły do jednostek liniowych (Pierwsze nowozelandzkie MANy w linii, 2014-04-25). Pojazdy zostały użyte dotychczas podczas serii ćwiczeń poligonowych, prowadzonych przez nowozelandzkie wojska lądowe samodzielnie lub we współpracy z regionalnymi sojusznikami.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.