Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze MANy dla Nowej Zelandii

Wojska lądowe, 12 grudnia 2013

Wojska lądowe Nowej Zelandii odebrały pierwsze z zamówionych wiosną samochodów ciężarowych MAN. Za ich dostawę odpowiada Rheinmetall Defence.

Samochody ciężarowe dla Nowej Zelandii będą występować w odmianach 6-tonowej (4x4), 9-tonowej (6x6) i 15-tonowej (8x8)

Przypomnijmy, że w połowie maja br. przedstawiciele Rheinmetall Defence poinformowali o otrzymaniu zlecenia na dostawę około 200 samochodów ciężarowych MAN w wersjach: dwu-, trzy- i czteroosiowej (Ciężarówki dla Nowej Zelandii, 2013-05-17). Wartość zamówienia miała wynieść 135 mln NDZ (338,8 mln PLN).

Za dostawę pojazdów odpowiada lokalna filia Rheinmetalla, Rheinmetall MAN Military Vehicles Australia (RMMVA). Nowe pojazdy, występujące w 10 różnych wersjach, w tym m.in. jako wywrotki czy wozy zabezpieczenia technicznego, zastąpią obecnie użytkowane samochody Unimog i Mercedes.

Wartość omawianego zamówienia wyniosła 135 mln NDZ (338,8 mln PLN), z czego 22 mln NDZ (55,2 mln PLN) zostanie przeznaczone na opancerzenie, uchwyty do mocowania broni i inne wyposażenie specjalistyczne, a także na wsparcie techniczne i szkolenia / Zdjęcia: Rheinmetall Defence

W ostatnich dniach resort obrony Nowej Zelandii poinformował o odebraniu pierwszej partii 40 MAN-ów. Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się w Auckland na północy kraju.

Szkolenie w eksploatacji nowych wozów ma ruszyć na początku 2014. Z kolei do końca 2015 wszystkie zamówione ciężarówki mają zostać przyjęte do służby.

Warto zaznaczyć, że realizowane zamówienie nie jest jedynym, jakie niemieckie przedsiębiorstwo zdobyło w ostatnim czasie w tej części świata. W lipcu br. producent informował o otrzymaniu ostatecznego zlecenia na dostawę 2500 samochodów ciężarowych dla wojsk lądowych Australii (Australia podpisała kontrakt z RMMV, 2013-07-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.