Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niezamierzony najdłuższy lot pasażerski

Lotnictwo cywilne, 18 marca 2020

Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 linie Air Tahiti Nui wykonały najdłuższy w świecie lot z pasażerami. Boeing 787-9 Dreamliner, noszący znaki rejestracyjne F-OTOA i nazwę Tetiaroa, przebył odległość 15 715 km ze 130 podróżnymi na pokładzie.

Air Tahiti Nui mają we flocie 4 Boeingi 787-9 Dreamliner. Na zdjęciu samolot o nazwie Bora Bora (F-OVAA)  / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Samolot wystartował z lotniska Papeete na wyspie Tahiti w Polinezji Francuskiej 15 marca 2020, w kierunku Paryża. Zwykle loty na tej trasie wykonywane są z międzylądowaniem w Los Angeles (LAX), gdzie pasażerowie przechodzą amerykańską odprawę celną.

Jednak ze względu na wydane kilka dni wcześniej rozporządzenie administracji USA F-OTOA poleciał bezpośrednio do Europy. Lądowanie na lotnisku Paryż – Charles de Gaulle nastąpiło po ok. 15 h 45 min od startu (Zakaz podróży z UE do USA, 2020-03-12).

W ten sposób pobito poprzedni rekord długości lotu, wynoszący 15 344 km. Ustanowiły go 11 października 2018 linie Singapore Airlines, na trasie z Singapuru-Changi do Newark Liberty w New Jersey w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Lot tahitańskiego Dreamlinera był wyczynem jednorazowym, który nie powtórzy się w przyszłości. Obecnie loty Air Tahiti Nui z Paryża kończą się w Pointe-à-Pitre, na francuskiej wyspie Gwadelupa na Karaibach (Air Tahiti Nui odebrały pierwszego Dreamlinera , 2018-10-11, 17-godzinne loty Emirates , 2015-08-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.