Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Specjalne malowanie Boeinga 737 Qantas

Lotnictwo cywilne, 12 listopada 2013

Australijskie linie lotnicze Qantas zaprezentowały Boeinga 737-800 w specjalnym malowaniu.

Boeing 737-800 Mendoowoorrji w specjalnym malowaniu, nawiązującym do kultury rdzennych mieszkańców Australii / Zdjęcie: Qantas

Australijskie linie lotnicze Qantas wprowadziły do floty kolejny samolot w malowaniu stanowiącym hołd dla rdzennych mieszkańców tego kraju. Zostało ono zaprojektowane przez grupę Balarinji Design, na motywach prac aborygeńskiego malarza, Paddy’ego Bedforda.

Najnowsze malowanie to interpretacja obrazu, zatytułowanego Medicine Pocket, na którym przedstawiono elementy pejzażu charakterystyczne dla Mendoowoorrji, miejsca w regionie East Kimberley w Australii Zachodniej, gdzie urodziła się matka Bedforda. Z tego powodu Boeing 737-800 nosi nazwę własną Mendoowoorrji. Co ciekawe, po raz pierwszy w 93-letniej historii Qantas, zmieniono nieco odcienie farby charakterystycznego motywu białego kangura na czerwonym tle na stateczniku pionowym, aby lepiej dopasować je do całości.

Warto wspomnieć, że jest to już czwarty samolot ozdobiony tego rodzaju malowaniem. Pierwszym był, pokazany w 1994, Boeing 747-400 Wunala Dreaming, na którym naniesiono motywy kangurów na pustyni. Rok później zaprezentowano innego Boeinga 747-300, Nalanji Dreaming. Autorami obydwu malowań byli John i Ros Moriarty, z Balarinji Design. Natomiast trzeci samolot, Boeing 737-800 Yananyi Dreaming, został ozdobiony przez aborygeńską artystkę Rene Kulitja w 2002.

Prezentacja najnowszego australijskiego Boeinga 737-800 miała miejsce w sobotę w zakładach producenta w Seattle. Następnie odleciał on do macierzystego kraju, via Fidżi, z grupą przedstawicieli Qantas na pokładzie. Lądowanie w Sydney, z tradycyjnym salutem wodnym, odbyło się wczoraj.

Po rozpoczęciu regularnej eksploatacji w połowie bieżącego miesiąca Mendoowoorrji wykonywa loty promocyjne do Broome i Canberry. Następnie zajmie się obsługą połączeń na terenie Zachodniej Australii.

Mendoowoorrji jest 69. Boeingiem 737-800 należącym do Qantas. Do końca 2014 towarzystwo odbierze jeszcze 6 samolotów tego typu (Qantas odmładza flotę, 2013-10-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra