Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

F-35A znów na Bliskim Wschodzie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 02 czerwca 2020

Po raz trzeci w ciągu niespełna roku lotnicy US Air Force z bazy Hill, wyposażeni w wielozadaniowe samoloty bojowe F-35A Lighting II, zostali przerzuceni do bazy Al Dhafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby wesprzeć działania przeciwko islamistom. Tym razem na Bliski Wschód wysłano 421st Fighter Squadron (eskadrę myśliwską), do której przydzielono także pilotów i personel obsługowy z 466th FS.

F-35A z 421st FS stacjonujące w bazie Al Dhafra. Zdjęcie wykonano 30 maja / Zdjęcie: USAF

Trzy tygodnie temu powróciła do Hill, po 6-miesięcznej dyslokacji na Bliskim Wschodzie, pierwsza grupa lotników z 34th FS. Większa część tego kontyngentu nadal pozostaje w Al Dhafra, ale niebawem ma wrócić do macierzystej bazy.

Podczas pobytu na Bliskim Wschodzie personel 34th FS wykonywał zadania bezpośredniego wsparcia lotniczego, działania ofensywne i defensywne w ramach walki o przewagę w powietrzu oraz eskortował jednostki morskie w ramach odstraszania w regionie. Przez ponad 3 miesiące amerykańscy lotnicy operowali jednocześnie z dwóch różnych baz i brali udział w międzynarodowych ćwiczeniach. Zadania 421st FS mają być podobne (Tri-Lightning nad Morzem Śródziemnym, 2019-06-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.