Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próby morskie Hero-30

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 23 czerwca 2020

Izraelska spółka UVision poinformowała o przeprowadzeniu próby zastosowania amunicji krążącej Hero-30 do zwalczania jednostek nawodnych. Przedsięwzięcie zrealizowano na życzenie marynarki wojennej jednego z krajów członkowskich NATO.

/ Zdjęcie: UVision

W jego trakcie wykazano zdolności Hero-30 do precyzyjnego śledzenia i namierzenia ruchomego celu i wykonania ataku w różnych scenariuszach operacyjnych w środowisku morskim, a także możliwość przerwania misji. Najważniejszym punktem prób było trafienie w cel ruchomy, symulujący łódź motorową wypełnioną materiałami wybuchowymi, poruszającą się z prędkością 20 w., w środowisku bez sygnału GPS.

Amunicja krążąca Hero-30 może być gotowa do użycia w ciągu kilku minut. Jej masa to 3 kg, w tym głowica bojowa o masie 0,5 kg. Napędzana silnikiem elektrycznym amunicja rozwija prędkość do 185 km/h i ma zasięg do 40 km.

Rodzina amunicji krążącej UVision składa się z siedmiu modeli (Hero-30, Hero-70, Hero-120, Hero-250, Hero-400EC, Hero-900, Hero-1250), zaprojektowanych do różnych misji i wyposażonych w różne głowice bojowe (Pokaz możliwości Hero-120, 2020-02-18, Modułowa wyrzutnia Hero-400EC, 2019-06-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.