Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Enduring Lightning 2

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 sierpnia 2020

W zeszłym tygodniu nad południowym Izraelem odbyła się druga edycja ćwiczeń Enduring Lightning, z udziałem wielozadaniowych samolotów bojowych F-35 Chejl ha-Awir i US Air Force (wojsk lotniczych Izraela i Stanów Zjednoczonych Ameryki).

Druga edycja manewrów Enduring Lightning została przeprowadzona w przestrzeni powietrznej nad południowym Izraelem / Zdjęcia: US Air Force

Podobnie jak w marcu br. z powodu pandemii SARS-CoV-2 manewry odbyły się wyłącznie w powietrzu, bez bezpośrednich spotkań lotników. Wszystkie odprawy i procesy planowania przeprowadzono wirtualnie.

Gospodarze wysłali na ćwiczenia F-35I Adir ze 140. eskadry Złoty Orzeł i samolot wczesnego ostrzegania i kierowania G550 Nahshon-Eitam ze 122. eskadry. Obydwie jednostki stacjonującą w bazie Nevatim. US Air Force wysłały do Izraela F-35A z 421. eskadry myśliwskiej i tankowce KC-10 Extender z 908. ekspedycyjnej eskadry tankowców, przebywające obecnie w bazie Al Dhafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (F-35A znów na Bliskim Wschodzie, 2020-06-02).

W trakcie ćwiczenia izraelskie i amerykańskie F-35 generacji stawiały czoła różnym strategicznym zagrożeniom powietrznym i lądowym, współdziałając, aby je zlokalizować i zneutralizować. Obecna edycja Enduring Lightning, w przeciwieństwie do poprzedniej, obejmowała także szkolenie w zakresie obsługi systemów łączności.

Jak poinformowały resorty obrony obydwu krajów, Chejl ha-Awir i US Air Force utrzymują ścisłą współpracę, wzajemnie ucząc się i dzieląc zdobytymi doświadczeniami. Ćwiczenie to ilustruje bliskie więzi między wosjkami lotniczymi Izraela i USA i polepsza zdolności operacyjnych Chejl ha-Awir(Pierwsza edycja Enduring Lightning , 2020-03-31).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.