Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Enduring Lightning 2

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 05 sierpnia 2020

W zeszłym tygodniu nad południowym Izraelem odbyła się druga edycja ćwiczeń Enduring Lightning, z udziałem wielozadaniowych samolotów bojowych F-35 Chejl ha-Awir i US Air Force (wojsk lotniczych Izraela i Stanów Zjednoczonych Ameryki).

Druga edycja manewrów Enduring Lightning została przeprowadzona w przestrzeni powietrznej nad południowym Izraelem / Zdjęcia: US Air Force

Podobnie jak w marcu br. z powodu pandemii SARS-CoV-2 manewry odbyły się wyłącznie w powietrzu, bez bezpośrednich spotkań lotników. Wszystkie odprawy i procesy planowania przeprowadzono wirtualnie.

Gospodarze wysłali na ćwiczenia F-35I Adir ze 140. eskadry Złoty Orzeł i samolot wczesnego ostrzegania i kierowania G550 Nahshon-Eitam ze 122. eskadry. Obydwie jednostki stacjonującą w bazie Nevatim. US Air Force wysłały do Izraela F-35A z 421. eskadry myśliwskiej i tankowce KC-10 Extender z 908. ekspedycyjnej eskadry tankowców, przebywające obecnie w bazie Al Dhafra w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (F-35A znów na Bliskim Wschodzie, 2020-06-02).

W trakcie ćwiczenia izraelskie i amerykańskie F-35 generacji stawiały czoła różnym strategicznym zagrożeniom powietrznym i lądowym, współdziałając, aby je zlokalizować i zneutralizować. Obecna edycja Enduring Lightning, w przeciwieństwie do poprzedniej, obejmowała także szkolenie w zakresie obsługi systemów łączności.

Jak poinformowały resorty obrony obydwu krajów, Chejl ha-Awir i US Air Force utrzymują ścisłą współpracę, wzajemnie ucząc się i dzieląc zdobytymi doświadczeniami. Ćwiczenie to ilustruje bliskie więzi między wosjkami lotniczymi Izraela i USA i polepsza zdolności operacyjnych Chejl ha-Awir(Pierwsza edycja Enduring Lightning , 2020-03-31).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.