Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne K-8W dla Bangladeszu

Lotnictwo wojskowe, 19 października 2020

Do bazy Bānglādēśh Bimān Bāhinī (BBB, wojsk lotniczych Bangladeszu) Zahurul Haque w Ćottogram dotarła kolejna partia 7 samolotów szkolno-bojowych K-8W Karakorum.

Nowe nabytki lotnictwa Bangladeszu w bazie w Ćottogram / Zdjęcie: MO Bangladeszu

Zostały one dostarczone z zakładów producenta w chińskim Hongdu z międzylądowaniem w celu zatankowania paliwa w Birmie. W trakcie przelotu towarzyszyły im dwa transportowce An-32, przewożące wyposażenie. 

Dotychczas BBB odebrały 9 K-8W, które weszły w skład 15. eskadry stacjonującej w bazie Matiur Rahman w Dźoszohorze. Dwa z nich utracono w wypadkach, 1 lipca 2018 i 18 sierpnia 2019 (Miliardowy kontrakt ChRL z Bangladeszem, 2017-06-03, Pierwsze K-8W już w Bangladeszu, 2014-09-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.