Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze K-8W już w Bangladeszu

Lotnictwo wojskowe, 29 września 2014

Wojska lotnicze Bangladeszu odebrały pierwsza partię samolotów szkolno-bojowych K-8W.

Jeden z 4 K-8W, jakie od niedawna mają na stanie wojska lotnicze Bangladeszu / Zdjęcie: MO Bangladeszu

W sobotę do bazy lotniczej Bir Sreshto Matiur Rahman w Bangladeszu przybyła pierwsza partia 4 samolotów szkolno-bojowych K-8W Karakorum. W trakcie przebazowania z ChRL towarzyszyły im dwa transportowce An-32, przewożące wyposażenie i akcesoria.  

Bānglādēśh Bimān Bāhinī (BBB, wojska lotnicze Bangladeszu) zakupiły 9 K-8W. Druga partia, licząca 5 samolotów, trafi do kraju odbiorcy w 1 kw. 2015. Posłużą one do szkolenia przyszłych pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych. Następnie przesiądą się oni do znacznie nowocześniejszych Jak-130. 2 pierwsze samoloty tego typu mają zostać dostarczone do końca 2014 (Jaki-130 dla Bangladeszu, 2014-01-30).

Obecnie najnowocześniejszymi samolotami bojowymi BBB jest 6 MiG-29S i para MiG-29UB, które zostaną zmodernizowane do standardu SMT. Dowództwo BBB zamierza wprowadzić do służby 3-4 eskadry nowych wielozadaniowych samolotów bojowych. Pod uwagę brane są zarówno rosyjskie MiG-29SMT i Su-30MK2, jak i szwedzkie Gripeny (Debiut Gripenów w Pitch Black, 2014-08-19) oraz amerykańskie F-16.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.