Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szersza współpraca PLL Lot i Amadeus

Lotnictwo cywilne, 22 lipca 2021

Polskie Linie Lotnicze Lot, dążąc do podniesienia komfortu obsługi pasażerów i dostosowując się do trendów konsumenckich, podpisały wieloletnią umowę ze spółką Amadeus, dzięki której możliwe będzie pełne wykorzystanie zalet platformy Amadeus Airline. Umowa obejmuje szeroki zakres najnowocześniejszych rozwiązań w obszarze systemu obsługi pasażerskiej (PSS), operacji lotniczych, zarządzania przychodami, merchandisingu, zarządzania nieregularnościami w ruchu pasażerskim oraz doświadczenia cyfrowego.

Wdrażanie rozwiązań technologicznych przez PLL Lot będzie przebiegało etapami – tak, aby dostosować się do planu przewoźnika i ponownego rozruchu globalnej branży lotniczej / Zdjęcie: PLL Lot

Aby dotrzeć do największej na świecie sieci sprzedawców usług turystycznych i zwiększyć swój globalny zasięg, Lot rozpocznie dystrybucję nowych, dopasowanych treści w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Amadeus Travel Platform. Dodatkowo treści te będą w pełni zintegrowane z tradycyjnym środowiskiem agencyjnym za pośrednictwem rozwiązań NDC Amadeus Altea. Nowy system będzie wyposażony w krytyczne funkcje obsługi, niezbędne dla biur podróży, takie jak anulowanie, unieważnienie, zwrot i modyfikacja rezerwacji za pośrednictwem kanału NDC. To z kolei umożliwi biurom podróży poszerzenie oferty sprzedaży detalicznej i zaoferowanie podróżnym bardziej spersonalizowanych rozwiązań, stwarzając tym samym większe możliwości rozwoju dla linii lotniczych. Cały proces będzie realizowany etapami, aby umożliwić każdemu sprzedawcy detalicznemu łatwiejsze dostosowanie się do zmian.

Ponadto, dzięki podpisaniu nowej umowy z Amadeus, LOT wzbogaci istniejący PSS  o szereg nowych rozwiązań informatycznych. Zmodernizowana zostanie strona internetowa polskiego przewoźnika, co docelowo ma przynieść wzrost ruchu i konwersję sprzedaży poprzez udoskonalenie procesu dokonywania zakupów i rezerwacji na stronie LOT.com. Amadeus wyposaży również swój system zarządzania przychodami sieciowymi (Network Revenue Management System) w funkcje sztucznej inteligencji. Co więcej, udoskonalenie obszaru zarządzania nieregularnościami przyczyni się do zwiększenia satysfakcji klientów i lojalności wobec marki Lot przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych poprzez wsparcie środowiska agencyjnego za pomocą zwiększonej automatyzacji procesów.

Innowacyjność i zadowolenie podróżnych są absolutnie kluczowe dla przyszłego rozwoju branży lotniczej. Dzięki rozszerzeniu współpracy z Amadeus, będziemy dostarczać naszym klientom lepiej dopasowane treści na każdym etapie ich podróży. Odpowiemy na potrzeby klientów i zmieniające się realia, oferując elastyczne usługi, gwarantujące maksymalną satysfakcję pasażerów – podsumował Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych Lot.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą wieloletnią współpracę z Lot-em i zaoferować mu najnowszą i najbardziej innowacyjną technologię umożliwiającą jeszcze lepsze planowanie podróży. Połączenie technologii informatycznych i rozwiązań w zakresie dystrybucji podróży, a także integracja kanału NDC to potężne udogodnienie, dzięki któremu Lot będzie mógł wprowadzać innowacje i zwiększać swój globalny zasięg, jednocześnie utrzymując pasażerów w centrum swoich działań. Cieszymy się z możliwości współpracy z Lot-em w zakresie targetowania i dostosowywania produktów do potrzeb klientów oraz oferowania im wyjątkowych podróży dzięki nowoczesnym technologiom. To właśnie te elementy są kluczem do ponownego ożywienia turystyki – stwierdził Decius Valmorbida, prezes Amadeus Travel (Odbudowa ruchu na Lotnisku Chopina , 2021-07-16, PLL Lot wróciły na Maltę, 2021-06-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.