Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hanwha Defense w programie OMFV

Przemysł zbrojeniowy, 11 lutego 2022

Konsorcjum Hanwha Defense i Oshkosh Defense zostało zakwalifikowane do udziału w programie Optionally Manned Fighting Vehicle (OMFV) na następcę bwp M2 Bradley. Będzie ono uczestniczyć w fazie tworzenia koncepcji pojazdu.

Utworzone konsorcjum weźmie udział w postępowaniu na dostawę do 3590 bwp nowej generacji dla US Army / Zdjęcie: Hanwha Defense

W ofercie konsorcjum dla US Army znajdzie się pojazd bazujący na bwp Redback. Obecnie rywalizuje on z niemieckim KF41 Lynx w australijskim programie Land 400 Phase 3. Wybór zwycięskiego pojazdu zostanie dokonany w br. Ponadto Redback zostanie poddany ocenie przez siły zbrojne Republiki Korei w ramach prac nad nowym bwp dla wojsk lądowych (Próby ogniowe bwp dla Australii, 2021-08-09, Korea przetestuje bwp Redback, 2021-07-02).

Zdaniem przedstawicieli Hanwha Defense programy na nowy bwp dla Australii i USA różnią się od siebie w niektórych elementach, lecz dostrzec można również wiele cech wspólnych. Południowokoreański pojazd może się zatem wpisywać w wymagania obydwu państw. Przydatne mają być w tym doświadczenia Hanwha Defense ze współpracy z partnerami z Australii.

W programie OMFV bierze udział 5 podmiotów. Ten, który zwycięży w postępowaniu będzie musiał dostarczyć następcę starzejących się Bradleyów. Wybór najlepszej oferty przewidziano w roku fiskalnym 2027. Plany US Army zakładają nabycie 3590 nowych bwp (Pięciu oferentów w programie OMFV, 2021-07-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.