Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

5 lat KLM w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 16 maja 2022

Dziś, 16 maja 2022, holenderskie Koninklijke Luchtvaart Maatschappij (KLM, królewskie linie lotnicze) i port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy świętują wspólny jubileusz – 5. rocznicę inauguracji połączenia Gdańsk – Amsterdam, która miała miejsce 15 maja 2017. Gdańsk był trzecim portem lotniczym w Polsce (po Warszawie i Krakowie) uruchomionym przez holenderskie linie, który obecnie stanowi ważny europejski kierunek w jej siatce, z trzema połączeniami dziennie do Amsterdamu, z których korzystają zarówno zagraniczni turyści odwiedzający Gdańsk, jak i gdańszczanie oraz mieszkańcy całego Pomorza, którzy podróżują do Amsterdamu i po przesiadce dalej w świat.

Trasa Gdańsk-Amsterdam cieszy się dużą popularnością, a liczba pasażerów KLM  stale rośnie, przekraczając o 12% poziom sprzed pandemii / Zdjęcie: KLM

Gdańsk był trzecim portem lotniczym w Polsce (po Warszawie i Krakowie) uruchomionym przez holenderską linię, a obecnie jest jednym z pięciu kierunków w siatce KLM na terenie Polski. Początkowo podróżni z Gdańska mieli do dyspozycji jeden lot dziennie do Amsterdamu (7 lotów tygodniowo), który od początku cieszył się dużą popularnością, co zachęciło KLM do inwestycji w obiecującą trasę. Co więcej, o tym, że KLM stawia na Gdańsk świadczy fakt, że wybrane loty trasie Gdańsk-Amsterdam obsługują jedne z ich najnowszych samolotów – Embraery E195-E2 (na zdjęciu), a pozostałe połączenia – Embraery E-190. Dzięki zmodernizowanym silnikom i konstrukcji energooszczędny Embraer E195-E2 zużywa mniej paliwa, co przekłada się na obniżenie emisji CO2 z lotu o 32% (Niskoemisyjne loty Air France i KLM, 2022-05-15).

Dziś świętujemy jubileusz 5 lat od dnia, kiedy to 15 maja 2017 samolot KLM wylądował po raz pierwszy na lotnisku w Gdańsku inaugurując rejsowe połączenie między stolicą Pomorza a Amsterdamem. Od tego czasu, z dumą obserwujemy stale rosnącą liczbę podróżnych i zaufanie klientów do naszej marki. Rozwój nowej trasy od początku odbywał się dynamicznie. Początkowa oferta obejmowała siedem lotów tygodniowo, ale prognozy popytu i współczynnik wykorzystanych miejsc wyglądały tak obiecująco, że już po dwóch miesiącach od inauguracji podjęliśmy decyzję o podwojeniu liczby połączeń. Dziś podróżni mogą korzystać aż z trzech lotów dziennie o różnych porach, co oznacza pełen dostęp do całej siatki połączeń KLM, z wygodną przesiadką w porcie bazowym w Amsterdamie. Dogodny rozkład umożliwia też klientom biznesowym jednodniowe podróże do Gdańska, jak i w drugą stronę – do Amsterdamu. Dzięki temu oba miasta mogą wygodnie kontynuować relacje gospodarcze i wielowiekową tradycję handlową wywodzącą się jeszcze z czasów Hanzy. Jesteśmy wdzięczni zespołowi gdańskiego lotniska za jego zaangażowanie i profesjonalne, codzienne wsparcie naszych operacji, którego efektem są spektakularne wyniki portu lotniczego Gdańsk, jak i nasz sukces w postaci rekordowej liczby pasażerów, która nie tylko osiągnęła poziom sprzed pandemii, ale przekroczyła go aż o 12% – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

5-letnia współpraca gdańskiego lotniska z KLM układa się wzorcowo. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem działania KLM na początku pandemii koronawirusa, kiedy linia zaangażowała się w trwające wiele dni loty repatriacyjne, którymi mogli opuścić Polskę obywatele innych krajów. Zbudowane zaufanie do KLM widzimy w wynikach. W pierwszym kwartale 2022 z połączeń holenderskich linii lotniczych do Amsterdamu skorzystało ponad 12% więcej pasażerów niż w porównywalnym czasie przedpandemicznego 2019, który był rekordowy dla gdańskiego lotniska pod względem obsłużonych podróżnych. Obserwowana dynamika rozwoju pokazuje, że realizowane przez KLM połączenia ze stolicą Holandii są bardzo popularne i potrzebne – dodał Tomasz Kloskowski, prezes portu lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy (Nowe urządzenia do prześwietlania w Gdańsku, 2022-05-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.