Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Freedom płynie ku Somalii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 18 lutego 2010

Od dwóch dni trwa rejs okrętu klasy Littoral Combat Ship, USS Freedom ku wybrzeżom Somalii. Jednostka weźmie udział w operacji antypirackiej, 2 lata przed planowanym osiągnięciem gotowości operacyjnej.

</span>Mimo, że okręt nie jest jeszcze gotowy do wypełniania pełnego spektrum przewidzianego dla nich działań, nadaje się już do operacji patrolowych. Jednostka o długości 125 m i wyporności pełnej 3089 t dysponuje bowiem sprawdzonym już w czasie próbnych strzelań działem kalibru 57 mm oraz wkm-ami. Z jego pokładu będą działać grupy inspekcyjne i śmigłowiec / Zdjęcie: US Navy

Decyzja o skierowaniu USS Freedom do patrolowania wód w rejonie Somalii i Jemenu zapadła pod koniec ubiegłego roku (zobacz: USS Freedom przeciwko piratom). Ostatecznie jednostka opuściła bazę Naval Station Mayport na Florydzie 16 lutego.

Na razie nie podano terminu przybycia na miejsce operacji, ani czasu misji. Wiadomo jednak, że zebrane w jej trakcie doświadczenia będą służyły nie tylko weryfikacji potencjału jednostki w warunkach bojowych, ale również wypracowaniu taktyki użycia okrętów klasy LCS.

Wyniki działań USS Freedom bez wątpienia wpłyną również na wyniki przetargu na wybór konstrukcji i dostawy pierwszej partii jednostek LCS dla US Navy. Dowództwo amerykańskiej marynarki wojennej zamierza bowiem w bieżącym roku zakończyć postępowanie, które wskaże jako docelową konstrukcję konsorcjum Lockheed Martina (USS Freedom) lub General Dynamics (USS Independence; zobacz: Tylko jeden LCS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.