Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa, opancerzona sanitarka

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 25 grudnia 2010

Iveco Defence Vehicles zdobyła pierwsze zamówienie na opancerzony samochód MPV-VTMM. Spółka dostarczy 12 pojazdów w wersji sanitarnej.

</span>MPV-VTMM to wspólne przedsięwzięcie włoskiej Iveco i niemieckiej KMW z 2008. Rzym zainteresowany jest jednak wozem 4x4 i o masie ok. 18 t, gdy Berlin preferuje układ 6x6 i masę 25 t / Zdjęcie: Iveco DV

Kontrakt zawarto 20 grudnia. To pierwsze zlecenie na MPV-VTMM. Pojazd w wersji bazowej został zaprezentowany publicznie w czasie tegorocznych targów Eurosatory w Paryżu.

Opancerzona i odporna na wybuchy min sanitarka przeznaczona jest do przewozu dwóch rannych na noszach. Załogę stanowią 4 osoby, dowódca, kierowca, lekarz i sanitariusz. Iveco opracowało już system transportu noszy. Wyposażenie specjalistyczne zostanie zakupione w firmach zewnętrznych. MPV-VTMM został przystosowany do działań w warunkach użycia broni masowego rażenia.

</span>Tak prawdopodobnie będzie wyglądała nowa, włoska sanitarka / Rysunek: Iveco

Pojazdy mają być przekazane włoskim wojskom lądowym w latach 2011-12 i prawdopodobnie trafią do kontyngentu afgańskiego. Na razie nie ujawniono wartości kontraktu.

Przedstawiciele Ivevco oferują swój pojazd jako wypełnienie luki między lżejszymi samochodami patrolowymi rodziny LMV (zobacz np.: Iveco zamiast Tigrów), a ciężkimi transporterami Freccia (zobacz: Freccia w służbie). MPV-VTMM może w związku z tym służyć przede wszystkim jako pojazd specjalistyczny, w tym dowodzenia, łączności, saperski, walki radioelektronicznej czy zaopatrzenia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.