Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyniki Rheinmetalla

Przemysł zbrojeniowy, 18 lutego 2011

Niemiecka grupa Rheinmetall osiągnęła w ubiegłym roku obrót w wysokości 3,98 mld Euro i zysk przed opodatkowaniem 297 mln Euro. To więcej, niż planowano.

Przyszłość zakładów zbrojeniowych grupy zależy przede wszystkim od tempa zakupów podstawowych produktów - w tym bwp Puma - przez resorty obrony Niemiec i Holandii. Wiadomo jedynie, że dostawy zostaną spowolnione. Nie ujawniono żadnych szczegółów tej decyzji / Zdjęcie: Rheinmetall

Grupa Rheinmetall składa się z zakładów branży zbrojeniowej i motoryzacyjnej. W normalnych warunkach obie generują podobny obrót, w wysokości po ok. 2 mld Euro. Ostatni kryzys gospodarczy dotknął w pierwszym rzędzie pion cywilny, skutkiem czego obroty przedsiębiorstwa spadły w 2009 do 3,4 mld Euro, przy niewielkim wzroście produkcji specjalnej (zobacz: Dobre wyniki Rheinmetalla).

W ubiegłym roku władze przedsiębiorstwa zamierzały osiągnąć sprzedaż 3,9 mld Euro i zysk przed opodatkowaniem rzędu 270-280 mln. Wstępne wyniki za 2010 są lepsze: obrót wyniósł 3,98 mld i zysk 297 mln Euro. Zdecydowaną większość tej drugiej wartości - 234 mln - wygenerowały zakłady produkcji specjalnej. Zanotowały one również wzrost sprzedaży o 6%, czyli 109 mln Euro.

W swoim komunikacie zarząd grupy nie prognozuje wyników na 2011. Można się jednak spodziewać poważnych problemów pionu wojskowego, ze względu na redukcje wydatków wojskowych Niemiec (zobacz: Sprzętowe cięcia Bundeswehry) oraz Holandii (zobacz: Holandia drastycznie zmniejsza wydatki), głównych odbiorców produktów Rheinmetalla.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra