Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chavez dziękuje za czołgi

Wojska lądowe, 18 sierpnia 2011

Hugo Chavez prezydent Wenezueli w wystąpieniu telewizyjnym podziękował Rosji, a w szczególności prezydentowi i premierowi tego kraju, za dostawy wyposażenia wojskowego, w tym za 25 czołgów.

T-72B1V w czasie pierwszej publicznej prezentacji / Zdjęcie: defencetalk.com

Prezydent Chavez ujawnił we wrześniu 2009, że jego kraj - korzystając z linii kredytowej w wysokości 2,2 mld USD - negocjuje w Rosji zakup kolejnej partię wyposażenia wojskowego, w tym 92 czołgów T-72 (zobacz: Wenezuela - kolejne podejście).

Pod koniec maja bieżącego roku do portu w Puerto Cabello zawinął statek Sluisgracht, przywożąc pierwszą partię zamówionego uzbrojenia, w tym - jak wtedy podawano, powołując się na nieoficjalne źródła - 35 czołgów T-72B1V (zobacz: T-72 już w Wenezueli).

We wczorajszym przemówieniu telewizyjnym prezydent Hugo Chavez podziękował prezydentowi Dymitrijowi Miedwiediewowi i premierowi Władymirowi Putinowi za dostawy sprzętu wojskowego. Stwierdził jednak, że dostawa objęła nie 35, a jedynie 25 czołgów. Jest to, jak do tej pory, jedyne oficjalne oświadczenie władz Wenezueli w tej sprawie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.