Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

110 Airbusów dla Qantas

Lotnictwo cywilne, 06 października 2011

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami, linia lotnicza Qantas i Airbus podpisały dzisiaj finalne porozumienie w sprawie zakupu 110 samolotów modelu 320. To największa transakcja w historii Australii.

Jeden z Boeingów 737 Qantas. Przewoźnik posiada ich ponad 50 egz. Zakup podobnych klasą odrzutowców Airbusa pozwoli na ekspansję przedsiębiorstwa i utworzenie - wraz z innymi podmiotami - nowych linii niskokosztowych / Zdjęcie: Noel Miller

Podpisana umowa dotyczy zakupu przez Qantas 32 samolotów Airbusa modelu 320 oraz 78 egz. 320neo, wyposażonych w bardziej oszczędne silniki nowej generacji. Będą one dostępne od 2016. Dostawy standardowych samolotów powinny zostać zrealizowane wcześniej. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 9,5 mld USD.

Informacja o planowanym zakupie została ujawniona przez Qantas w sierpniu bieżącego roku. Transakcja wiąże się z nową strategią przewoźnika, skoncentrowaną na zwiększeniu przewozów azjatyckich. Dlatego zdecydowano się opóźnić dostawy 6 największych Airbusów 380 (DoD buduje makietę A380, 2010-09-11, Qantas odbierają pierwszego A380, 2008-09-22), na rzecz większej liczby mniejszych samolotów. Wynika to z chęci powstrzymania tendencji zmniejszania się udziału Qantas w lokalnym rynku, która jest wypierana przez intensywnie rozwijające się linie prywatne, w dużej mierze niskokosztowe (zobacz: Nowa strategia Qantas).

Zakup 110 Airbusów jest największym - w wymiarze ilościowym - zakupem lotniczym w historii Australii.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra