Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tokio potwierdziło zakup F-35

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 grudnia 2011

Yasuo Ichikawa japoński minister obrony poinformował dzisiaj, że jego kraj zdecydował się na zakup 42 myśliwców Lockheed Martina F-35A Lightning II.

Amerykanie sprzedali już 14 Lightningów II Australii, która docelowo zamierza nabyć łącznie 72 lub nawet 100 samolotów tego typu. Dzisiejsza decyzja władz w Tokio przesądza w zasadzie podpisanie umowy o kolejnych 42 egz. Podobny krok przewidywany jest również w Korei Południowej, zainteresowanej nabyciem 60 takich odrzutowców. W ten sposób Waszyngton zaopatrzy w swoje myśliwce wszystkich trzech najważniejszych sojuszników w regionie, skutecznie rugując europejską konkurencję / Zdjęcie: Lockheed Martin

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami japońskich mediów, jeszcze przed końcem bieżącego roku władze w Tokio ogłosiły wybór F-35A, jako przyszłego myśliwca wojsk lotniczych (zobacz: Japonia wybrała F-35?).

Minister Ichikawa poinformował, że jego kraj wyraził wolę zakupu 42 samolotów. Pierwsze płatności przewidziane są do zrealizowania w roku budżetowym 2013, co oznacza, że zakończenie negocjacji i podpisanie umowy powinno odbyć się w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy. Szef resortu obrony wyraził nadzieję, że dostawy pierwszych samolotów mogłyby zostać zrealizowane w 2016.

To jedyne pewne dane, ujawnione przez władze. Media wskazują co prawda, że wartość przedsięwzięcia wyniesie od 4 do 7 mld USD, jednak są to tylko szacunki, nie mające żadnych podstaw formalnych.

Identyczna sytuacja dotyczy zakresu współpracy przemysłowej. Wiadomo, że miejscowe zakłady lotnicze są w stanie podjąć się produkcji wielu podzespołów F-35. Przedstawiciele przemysłu wskazują nawet, że w przypadku zniesienia części ograniczeń, dotyczących eksportu uzbrojenia, Japonia mogłaby zostać włączona jako stały dostawca podzespołów myśliwców produkowanych w USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.