Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eurocoptery z ChRL

Lotnictwo cywilne, 02 września 2012

Eurocopter zawarł z chińską Tianjin Free Trade Zone porozumienie dotyczące montażu śmigłowców AS350. Podpisano je przy okazji uroczystości związanych ze zmontowaniem w ChRL setnego A320.

W uroczystościach w Airbus Tianjin Final Assembly Line i Tianjin Delivery Centre uczestniczył premier ChRL Wen Jiabao i kanclerz RFN Angela Merkel (Setny Airbus z Chin, 2012-09-01). I to w ich obecności Eurocopter i Tianjin Free Trade Zone podpisały wstępne porozumienie (MoU) o uruchomieniu montażu śmigłowców europejskiego koncernu, należącego – podobnie jak Airbus – do grupy EADS. W pierwszej kolejności w Tianjin mają być montowane lekkie AS350 Ecureuil.

Szef Eurocoptera, Lutz Bertling uznaje ChRL za bardzo ważny, rozwojowy rynek. – Nowy ośrodek ma być ważnym elementem globalnej ekspansji koncernu – powiedział. Po AS350 w Tianjin będzie zatem uruchamiany montaż kolejnych typów śmigłowców Eurocoptera. Według Bertlinga, zapotrzebowanie na śmigłowce będzie w ChRL szybko rosnąć wraz z poluzowaniem przepisów dotyczących użytkowania przestrzeni powietrznej przez cywilne statki powietrzne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.