Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie planują dokupić dwa Mirage

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 września 2012

Indyjskie wojska lotnicze planują kupić dwa używane Mirage 2000, aby uzupełnić straty poniesione w tegorocznych katastrofach.

Indyjskie Mirage 2000 były do tej pory wykorzystywane głównie do atakowania celów lądowych. Modernizacja do nowego standardu ma zwiększyć skuteczność zwalczania celów powietrznych / Zdjęcie: IAF

W skład Indian Air Force (IAF) wchodzą trzy eskadry Mirage 2000 stacjonujące w tej samej bazie lotniczej Maharadżpur. W lipcu 2011 Indie podpisały z Dassault Aviation i Thalesem za 2,3 mld USD, kontrakt na modernizację 51 Mirage 2000H/TH do standardu Mirage 2000-5 Mk2 (Umowa o indyjskich Mirage, 2011-07-31) za 3 mld USD (w tym 0,6 mld USD za nowe pociski Mica). W międzyczasie jednak dwa z tych myśliwców – w lutym i marcu – zostały utracone w katastrofach (Rozbił się kolejny indyjski Mirage, 2012-03-05).

IAF chcą pozyskać dwa brakujące samoloty z francuskich lub innych wojsk lotniczych, które wykorzystują te myśliwce. Linia produkcyjna Mirage 2000 została kilka lat temu zamknięta, dlatego chcemy zakupić brakujące nam maszyny od ich dotychczasowych użytkowników, poinformowali przedstawiciele IAF, dodając, że jeśli ministerstwo obrony poprze tę propozycję, to ich flota zostanie ponownie uzupełniona do 51.

Dwa pierwsze indyjskie Mirage 2000H/TH są już we Francji. Zgodnie z założeniami kontraktu we Francji zostanie zmodernizowanych od 4 do 6 samolotów, a pozostałe myśliwce zostaną w ciągu 10 lat doprowadzone do standardu Mirage 2000-5 Mk2 na miejscu, w zakładach należących do Hindustan Aeronautics Limited (HAL). Umowie towarzyszy francuskie zobowiązanie offsetowe warte 0,9 mld USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.