Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

50 lat najmłodszego B-52

Lotnictwo wojskowe, 29 października 2012

Boeing poinformował o 50. rocznicy przekazania USAF ostatniego z wyprodukowanych bombowców strategicznych B-52.

Mimo, że zdecydowana większość B-52 została wycofana ze służby, nadal jest to najliczniejszy i najczęściej wykorzystywany bojowo bombowiec strategiczny USA / Zdjęcie: USAF

Rocznica półwiecza od zakończenia produkcji bombowców przypadła na 26 października. Tego dnia, 50 lat temu amerykański koncern dostarczył ostatni z zamówionych przez USAF B-52. Łącznie w latach 1952-1962 Boeing zbudował 744 samoloty tego typu.

Pomimo zaawansowanego wieku, B-52 w dalszym ciągu znajdują się w wyposażeniu USAF. Według informacji amerykańskich wojsk lotniczych, obecnie dysponują one 85 samolotami tego typu (niektóre źródła podają mniejszą liczbę). Są one także najczęściej wykorzystywane bojowo. Bombowce brały m.in. udział w operacjach Enduring Freedom w 2001 oraz Iraqi Freedom w 2003. W ostatnim czasie mówiono m.in. o możliwości stałej dyslokacji eskadry B-52 do Andersen Air Force Base na wyspie Guam (USA dozbroją Guam?, 2012-08-03).

Mając na uwadze wysoką niezawodność oraz względnie niskie koszty eksploatacji bombowców (np. w porównaniu do B-2), dowództwo USAF podjęło w 2010 decyzję o kolejnej modernizacji B-52 , wydłużającej ich resurs do około 2040 (Modernizacja B-52 za 11,9 mld USD, 2010-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.