Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni 737 AEW&C dla Korei Południowej

Lotnictwo wojskowe, 01 listopada 2012

Nowe Boeingi pozwolą Seulowi na samodzielne i bardziej sprawne kontrolowanie przestrzeni powietrznej, co związane jest z planami przejęcia z rąk Amerykanów dowodzenia operacyjnego na czas wojny przez Koreańczyków, począwszy od 2015. Samoloty staną się również kolejnym elementem, zapewniającym dominację nad licznym, ale przestarzałym i niedoinwestowanym lotnictwem wojskowym KRL-D / Zdjęcie: Boeing

Przekazanie samolotu odbyło się 24 października na terenie bazy wojsk lotniczych Korei Południowej w Gimhae na południu kraju. Dostarczona maszyna jest ostatnią z serii 4 zamówionych przez Seul w listopadzie 2006. Łączna wartość porozumienia, które dotyczyło także systemów naziemnych, pakietu szkoleniowego i serwisowego, wynosiła 1,6 mld USD.

Dostawy samolotów dla Korei Południowej rozpoczęły się na początku 2011 (Koreańskie B737 wczesnego ostrzegania, 2011-03-02). W maju br., Seul odebrał 3. z zakontraktowanych maszyn (Kolejny Boeing 737 AEW&CPrawie australijskie Wedgetaile, 2009-11-26) oraz Turcji. Podobnie jak Seul, Ankara również zakupiła od amerykańskie koncernu 4 samoloty.

Zakup i wprowadzenie do służby samolotów wczesnego ostrzegania jest elementem szerszego programu modernizacji południowokoreańskiej armii (Ambitne plany Seulu, 2010-10-22). Zakłada on, poza nabywaniem uzbrojenia z zagranicy (AH-1 dla Korei Południowej, 2012-09-26), wzrost produkcji rodzimych systemów bojowych różnych typów, od broni strzeleckiej, artyleryjskiej, pancernej, przez śmigłowce transportowe i samoloty bojowe po okręty różnych typów, łącznie z największymi, przeznaczonymi do działań na wodach otwartych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra