Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AH-1 dla Korei Południowej

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 września 2012

Defense Security Cooperation Agency (DSCA) poinformowała Kongres o możliwej sprzedaży do Korei Południowej 36 śmigłowców uderzeniowych AH-1Z z wyposażeniem dodatkowym.

Historia Viperów sięga 1996, kiedy lotnictwo US Marine Corps zdecydowało się na głęboką modernizację swoich uderzeniowych AH-1 i wielozadaniowych UH-1, pamiętających konstrukcyjnie wojnę w Wietnamie / Zdjęcie: USMC

Poza samymi śmigłowcami, Seul chce zakupić 84 silniki T-700 GE 401C (72 zainstalowanych na maszynach i 12 na części zamienne), 288 ppk AGM-114K3 Hellfire II, 72 kpr AIM-9M-8 Sidewinder, odpowiednią liczbę wyrzutni, a także systemy nawigacyjno-celownicze Lockheed Martin AN/AAQ-30 Target Sighting Systems (TSS), zestawy zakłócające AN/ALQ-136, urządzenia ostrzegające przed zbliżaniem się pocisków rakietowych AN/AAR-47, urządzenia walki radioelektronicznej AN/ALQ-144, transpondery indentyfikcji swój-obcy, wyrzutnie flar i dipoli BAE Systems AN/ALE-47 oraz zestaw części zamiennych i naprawczych, dokumentację techniczną, pakiet szkoleniowy i zabezpieczenia logistycznego.

Wartość potencjalnego kontraktu szacuje się na około 2,6 mld USD. Jego głównymi wykonawcami mieliby by być: Bell-Textron Corporation oraz General Electric.

Podpisanie ostatecznego porozumienia w sprawie zakupu 36 AH-1Z, stanowić będzie kolejny etap na drodze do modernizacji południowokoreańskiej armii (Ambitne plany Seulu, 2010-10-22). Jednym z jego elementów jest właśnie unowocześnienie oraz rozbudowa floty wykorzystywanych wiropłatów, czego przejawem jest, m.in. zakup nowych śmigłowców morskich, które mają wejść w wyposażenie budowanych w ramach programu Future Frigate eXperimental fregat typu Incheon.

Jeszcze do niedawna Seul prowadził też postępowanie przetargowe w związku z planami zakupu śmigłowców uderzeniowych (AH-X) (PAK FA w przetargu w Korei Płd., 2011-07-24). Wiele wskazuje na to, że zgłoszenie wysłane do Kongresu w sprawie zakupu AH-1Z może oznaczać, iż to właśnie ten śmigłowiec okazał się zwycięzcą przetargu (pomimo faktu, że pierwotnie producent wiropłatów, Bell, oferował inny produkt: AH-1W Super Cobra).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.