Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Montaż Eurofightera ostatniej partii

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 listopada 2012

W zakładach BAE Systems zakończono pierwszy etap montażu pierwszego Eurofoghtera 3. transzy dostaw. Samolot ma już połączony kadłub, skrzydła i podwozie. Reszta elementów zostanie zainstalowana w ciągu najbliższych miesięcy.

Zdjęcie: BAE Systems

Prace nad budową samolotu rozpoczęły się na początku października br. Elementy maszyny oznaczonej jako BS116, zostały umieszczone na laserowym stole montażowym zakładów w Warton (Początek montażu nowych Eurofighterów, 2012-10-08). Przedstawiciele BAE Systems poinformowali ostatniego dnia ubiegłego miesiąca, że obecnie zakończono już połączenie kadłuba, skrzydeł i podwozia.

Samoloty trzeciej transz dostaw (Tranche 3A), miały być przedostatnią grupą myśliwców dla wojsk lotniczych Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Tworzy ja 112 maszyn. Kryzys spowodował jednak, że władze wszystkich tych krajów wycofały się z ostatniego zakupu (Tranche 3B), rezygnując ze 124 Eurofighterów (3 transza Eurofighterów, ostatnią?, 2009-08-04).

Pierwsze dostawy planowane są na 2013. Zakupione za 9 mld Euro samoloty będą przekazywane w pełnej, docelowe konfiguracji. Myśliwce pierwszej transzy miały bardzo ograniczone możliwości atakowania celów naziemnych, drugiej zaś nie były przystosowane do przenoszenia najnowszego uzbrojenia, opracowanego w krajach UE, a także pokładowych stacji radiolokacyjnych ze skanowaniem fazowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.