Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat FA-50

Lotnictwo wojskowe, 08 listopada 2012

Przedstawiciele Korea Aerospace Industries (KAI) poinformowali o otrzymaniu certyfikatu typu dla myśliwca FA-50. Otwiera to drogę do pierwszych dostaw. Podstawowym użytkownikiem samolotów będą koreańskie wojska lotnicze.

Myśliwiec FA-50 / Zdjęcie: KAI

Certyfikacja myśliwca odbyła się 31 października, jednak południowokoreański producent poinformował o niej dopiero wczoraj. Przyznanie FA-50 odpowiedniego dokumentu zostało przeprowadzone przez jedną z komisji rządowej agencji zamówień wojskowych (DAPA).

Przyznany certyfikat był pierwszym tego typu dokumentem otrzymanym przez południowokoreański wojskowy samolot z przeznaczeniem bojowym. Wcześniej DAPA zdecydowała się na certyfikację innego produktu KAI, samolotu szkolenia podstawowego KT-1, co umożliwiło jego sprzedaż do takich państw jak Indonezja, Turcja czy Peru (KAI KT-1 dla Peru, 2012-11-07).

KAI liczy, że przyznanie FA-50 certyfikatu zwiększy jego szanse eksportowe. Do tej pory samolot został zamówiony przez południowokoreańskie wojska lotnicze. Pod koniec 2011 Seul zdecydował się na zakup 20 FA-50 za równowartość ok. 600 mln USD (Korea Płd. kupiła 20 FA-50, 2012-01-07).

FA-50 jest wersją bojową samolotu szkolenia zaawansowanego T-50. Myśliwiec jest wyposażony w radiolokator Elta Systems EL/M-2032 i łącze taktyczne standardu Link 16. Może przenosić uzbrojenie o masie do 4500 kg: kierowane i niekierowane pociski rakietowe oraz bomby o korygowanej trajektorii, w tym Boeing JDAM i Textron CBU-97 SFW.

Według KAI, FA-50 ma być tańszą alternatywą i dopełnieniem floty F-15 i F-16, a w przyszłości również F-35.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.