Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjczycy kupują dodatkowe Foxhoundy

Wojska lądowe, 24 listopada 2012

Ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o zakupie dodatkowych 51 terenowych samochodów patrolowych Foxhound dla kontyngentu brytyjskiego w Afganistanie.

Foxhoundy są przeznaczone do przewozu do 6 żołnierzy. Ich masa maksymalna wynosi 7,5 t. Wysoka mobilność pojazdu została osiągnięta kosztem poziomu ochrony balistycznej, mniejszego w stosunku do dużych pojazdów klasy MRAP. Według wyliczeń brytyjskiego resortu obrony, Londyn wydał do tej pory na program zakupu Foxhoundów 340 mln GBP / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte dzisiaj. Londyn nie podał terminu dostaw zakontraktowanych maszyn. Wiadomo jednak, że na ich zakup Brytyjczycy przeznaczą 46 mln GBP.

Dzisiejsze zamówienie na Foxhoundy jest kolejnym zleceniem na wozy tego typu złożonym przez Brytyjczyków. Pierwsza partia 200 Foxhoundów została zamówiona przez brytyjski resort obrony w listopadzie 2010. Druga partia 100 wozów została zamówiona w grudniu ubiegłego roku (Kolejne zamówienie na Foxhoundy, 2011-12-23).

Z kolei w czerwcu i sierpniu br., Londyn ogłosił zamiar dokupienia dodatkowych łącznie 125 Foxhoundów (Dodatkowe Foxhoundy dla Brytyjczyków, 2012-08-27).

Zakupywane przez Brytyjczyków wozy patrolowe mają stanowić odpowiedź na coraz częstsze przypadki stosowania przez rebeliantów improwizowanych ładunków wybuchowych i wynikający stąd wzrost strat wśród żołnierzy, poruszających się lżejszymi pojazdami, w tym m.in. Snatch Land Roverami (Mniej brytyjskich LPPV, 2010-03-09). Pierwsze z nich dotarły do Afganistanu w połowie br. (Foxhoundy w Afganistanie, 2012-06-20).

Foxhound jest oferowany wspólnie przez europejską filię amerykańskiej Force Protection (obecnie część General Dynamics Land Systems), we współpracy z brytyjską Ricardo Specialist Vehicle.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.