Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie nieprzygotowane na Rafale

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 stycznia 2013

Dowódca wojsk lotniczych Indii poinformował dziś, że redukcja budżetu obronnego na 2013 o ponad 2 mld USD opóźni podpisanie umowy o zakupie 126 wielozadaniowych myśliwców Rafale.

Sytuacja wokół francuskich myśliwców w Indiach jest coraz bardziej skomplikowana. Przyszły użytkownik okazał się nieprzygotowany ani do zapłacenia za pierwsze samoloty, ani do uruchomienia w zakładanym terminie ich montażu / Zdjęcie: Dassault Aviation

Z powodu trudności gospodarczych indyjski rząd postanowił zmniejszyć wydatki wojskowe o równowartość ponad 2 mld USD (ok. 5% budżetu). Marszałek lotnictwa, NAK Browne powiedział dziś w bazie Phalodi w pobliżu Jodhpur, że przyjęte oszczędności odbiją się na planie modernizacji wojsk lotniczych. Podejmiemy tę kwestię z rządem w celu wypracowania jakiegoś rozwiązania. Według indyjskich mediów, należy się spodziewać, że realizacja jednego z największych eksportowych kontraktów lotniczych świata, na 126 wielozadaniowych myśliwców Rafale, zostanie przesunięta na nowy rok budżetowy rozpoczynający się 1 kwietnia 2013 (Indie wybrały Rafale, 2012-01-31).

Drugim powodem opóźnienia mają być zaniedbania Hindustan Aeronautics (HAL), która – jako przyszły licencyjny wytwórca większości Rafale dla indyjskich wojsk lotniczych – dotąd nie przygotowała terminarza uruchomienia montażu francuskich myśliwców (Opóźnienie Rafale dla Indii, 2012-07-23). Tylko z tej przyczyny podpisanie kontraktu może się przesunąć nawet do maja br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.