Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie nieprzygotowane na Rafale

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 stycznia 2013

Dowódca wojsk lotniczych Indii poinformował dziś, że redukcja budżetu obronnego na 2013 o ponad 2 mld USD opóźni podpisanie umowy o zakupie 126 wielozadaniowych myśliwców Rafale.

Sytuacja wokół francuskich myśliwców w Indiach jest coraz bardziej skomplikowana. Przyszły użytkownik okazał się nieprzygotowany ani do zapłacenia za pierwsze samoloty, ani do uruchomienia w zakładanym terminie ich montażu / Zdjęcie: Dassault Aviation

Z powodu trudności gospodarczych indyjski rząd postanowił zmniejszyć wydatki wojskowe o równowartość ponad 2 mld USD (ok. 5% budżetu). Marszałek lotnictwa, NAK Browne powiedział dziś w bazie Phalodi w pobliżu Jodhpur, że przyjęte oszczędności odbiją się na planie modernizacji wojsk lotniczych. Podejmiemy tę kwestię z rządem w celu wypracowania jakiegoś rozwiązania. Według indyjskich mediów, należy się spodziewać, że realizacja jednego z największych eksportowych kontraktów lotniczych świata, na 126 wielozadaniowych myśliwców Rafale, zostanie przesunięta na nowy rok budżetowy rozpoczynający się 1 kwietnia 2013 (Indie wybrały Rafale, 2012-01-31).

Drugim powodem opóźnienia mają być zaniedbania Hindustan Aeronautics (HAL), która – jako przyszły licencyjny wytwórca większości Rafale dla indyjskich wojsk lotniczych – dotąd nie przygotowała terminarza uruchomienia montażu francuskich myśliwców (Opóźnienie Rafale dla Indii, 2012-07-23). Tylko z tej przyczyny podpisanie kontraktu może się przesunąć nawet do maja br.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.