Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wyciek paliwa z Dreamlinera w Bostonie

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 08 stycznia 2013

W Bostonie doszło do kolejnej awarii Boeinga 787 Japan Airlines w ciągu kilkudziesięciu godzin. Po wczorajszym pożarze, dziś z samolotu wyciekło paliwo.

Paliwo z Dreamlinera JAL rozlało się na kilkudziesięciu metrach kwadratowych powierzchni lotniska w Bostonie / Zdjęcie: kirotv

Należący do Japan Airlines (JAL) Boeing 787 miał wystartować do Tokio z Boston Logan International Airport o 12:25 (lot JAL 007). Na jego pokładzie znajdowało się 178 pasażerów i 11 członków załogi. Podczas kołowania na pas startowy obsługa zauważyła wyciek paliwa, oszacowany na blisko 100 litrów. Dreamlinera odholowano wówczas do terminala, gdzie ok. 13:30 pasażerowie opuścili samolot. Poinformowano ich, że start zostaje wstrzymany z przyczyn technicznych.

Nie doszło do pożaru. Do usunięcia rozlanego paliwa użyto specjalnego absorbentu. Przedstawiciele JAL nie poinformowali, kiedy pasażerowie będą mogli odlecieć z Bostonu.

Dzisiejsza awaria to kolejny incydent z udziałem Dreamlinera w Bostonie. Wczoraj inny należący do JAL Boeing 787 zapalił się po wylądowaniu na tym lotnisku (Pożar Dreamlinera w Bostonie, 2013-01-08). Przedstawiciele US National Transportation Safety Board (NTSB) ocenili, że pożar objął akumulatory pomocniczego zespołu zasilającego, a uszkodzeniom uległy struktury kadłuba na przestrzeni około metra. W badaniu tego incydentu biorą udział także przedstawiciele Federal Aviation Administration (FAA), Boeinga, Japan Transport Safety Board (JTSB) i Japan Airlines.

Do wycieków paliwa z Dreamlinera doszło co najmniej dwa razy w grudniu 2012 (Problemy Dreamlinerów, 2012-12-17). Doprowadziło to do wszczęcia specjalnego postępowania przez NTSB. Boeingi 787, także te należące do PLL LOT (Stała ekspozycja Dreamlinerów, 2012-12-22), ulegają w ostatnich tygodniach licznym awariom, które uniemożliwiają ich normalną eksploatację.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.