Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Autor: Zibi

W obecnych czasach, rynek, potrzeby oraz konkurencja spowodowały dynamiczny rozwój indywidualnej broni strzeleckiej, w której w pierwszym rzędzie stawia się na komfort pracy użytkownika. Modułowość i standaryzacja szerokiej gamy osprzętu w połączeniu z prostotą i naciskiem stawianym na ergonomię powodują, że praktycznie każdy typ uzbrojenia możemy przystosować do indywidualnych potrzeb i wykonywanych zadań.

Policyjny karabinek AKMSN z zamocowanym kompletem szyn X-47, celownikiem holograficznym EOTech HWS.552 i oświetleniem bojowym /Zdjęcie: Zibi

Choć na rynek wchodzą coraz to nowsze konstrukcje, to jednak nadal większość broni używanej przez wojsko czy policję bazuje na starych i sprawdzonych rozwiązaniach. Liczba karabinków produkowanych na bazie pospolitego kałacha jest zdumiewająca, tak samo jak udział w rynku wszelkiego rodzaju klonów amerykańskiego AR-15 (M16), produkowanych przez różne firmy, w różnych odmianach, od wersji maksymalnie skróconych po wyborowe z długimi lufami. Absolutnym rekordzistą jest tutaj pistolet M1911A1, który po dziś dzień produkowany jest na potrzeby wojska i agencji rządowych, ale przede wszystkim trafia do rąk użytkowników cywilnych.

Cztery z pięciu możliwych położeń chwytu FFG-4B /Zdjęcie: Bartosz Szymonik

Bazowanie na sprawdzonych systemach powoduje ograniczenie kosztów związanych z produkcją, badaniami i reklamą na - i tak bardzo konkurencyjnym - rynku. Firmy produkujące wyposażenie, kierując się dobrze rozumianym interesem użytkownika i własnym, wychodzą naprzeciw tym potrzebom i oferują osprzęt do wszelkich dostępnych konstrukcji strzeleckich. Jedną z nich, zajmującą się wytwarzaniem szerokiego asortymentu dodatkowego osprzętu jest TDI Arms z Izraela.

Zibi

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2007
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.