Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Zibi

W obecnych czasach, rynek, potrzeby oraz konkurencja spowodowały dynamiczny rozwój indywidualnej broni strzeleckiej, w której w pierwszym rzędzie stawia się na komfort pracy użytkownika. Modułowość i standaryzacja szerokiej gamy osprzętu w połączeniu z prostotą i naciskiem stawianym na ergonomię powodują, że praktycznie każdy typ uzbrojenia możemy przystosować do indywidualnych potrzeb i wykonywanych zadań.

Policyjny karabinek AKMSN z zamocowanym kompletem szyn X-47, celownikiem holograficznym EOTech HWS.552 i oświetleniem bojowym /Zdjęcie: Zibi

Choć na rynek wchodzą coraz to nowsze konstrukcje, to jednak nadal większość broni używanej przez wojsko czy policję bazuje na starych i sprawdzonych rozwiązaniach. Liczba karabinków produkowanych na bazie pospolitego kałacha jest zdumiewająca, tak samo jak udział w rynku wszelkiego rodzaju klonów amerykańskiego AR-15 (M16), produkowanych przez różne firmy, w różnych odmianach, od wersji maksymalnie skróconych po wyborowe z długimi lufami. Absolutnym rekordzistą jest tutaj pistolet M1911A1, który po dziś dzień produkowany jest na potrzeby wojska i agencji rządowych, ale przede wszystkim trafia do rąk użytkowników cywilnych.

Cztery z pięciu możliwych położeń chwytu FFG-4B /Zdjęcie: Bartosz Szymonik

Bazowanie na sprawdzonych systemach powoduje ograniczenie kosztów związanych z produkcją, badaniami i reklamą na - i tak bardzo konkurencyjnym - rynku. Firmy produkujące wyposażenie, kierując się dobrze rozumianym interesem użytkownika i własnym, wychodzą naprzeciw tym potrzebom i oferują osprzęt do wszelkich dostępnych konstrukcji strzeleckich. Jedną z nich, zajmującą się wytwarzaniem szerokiego asortymentu dodatkowego osprzętu jest TDI Arms z Izraela.

Zibi

(ciąg dalszy w numerze)


Broń i Amunicja - 02/2007
Drukuj Góra