Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Mariusz Adamski

1 lipca 2010, 10:08 - Development Flight Center, West Palm Beach, Floryda. W tym właśnie momencie wzbił się po raz pierwszy w powietrze śmigłowiec Sikorsky S-70i Black Hawk, wyprodukowany w Polsce, w zakładach PZL-Mielec.

Oblot zmontowanego w Mielcu Black Hawka miał miejsce w ośrodku badań w  locie spółki Sikorsky w West Palm Beach, na Florydzie / Zdjęcie: Mariusz  Adamski

Lot odbył się zgodnie z planem i przebiegał bez żadnych problemów. To bardzo znaczące wydarzenie dla firmy Sikorsky, ale i również dla pracowników PZL-Mielec. To było dla nich olbrzymie wyzwanie, ponieważ do tej pory w Mielcu produkowano jedynie samoloty.

Okazało się, że załoga PZL-Mielec zdała egzamin celująco. Pierwszy S-70i, który nadal przechodzi próby na Florydzie - według zespołu zajmującego się badaniami w locie - został wykonany perfekcyjnie. Kolejne S-70i, wyprodukowane w PZL-Mielec, będą już oblatywane na miejscu.

DLA KLIENTóW Z ZAGRANICY

Nowy śmigłowiec S-70i Black Hawk został opracowany przez Amerykanów z myślą o rynkach międzynarodowych. Jego produkcja będzie się odbywała wyłącznie w Polsce w PZL-Mielec. Wykorzystano tu najnowszą technologię i zaawansowane rozwiązania, m.in. w pełni zintegrowaną cyfrową awionikę z podwójnym cyfrowym systemem automatycznego sterowania lotem, a dzięki systemowi aktywnego tłumienia drgań lot śmigłowca jest płynniejszy. Podwójny bezwładnościowy układ nawigacyjny sprzężony z systemem GPS z cyfrowymi mapami zapewnia dokładną nawigację w najbardziej wymagających środowiskach taktycznych. Klienci na całym świecie skorzystają z nowoczesnych konfiguracji śmigłowca oraz z interoperacyjności z istniejącą flotą śmigłowców Black Hawk firmy Sikorsky.

Black Hawk, zaprojektowany według surowych norm wojskowych USA, jest uważany przez niektórych za lidera w swojej klasie, i jest eksploatowany w 29 krajach. Obecnie na świecie, na ponad 3000 egzemplarzy tego śmigłowca, wylatano już ponad 9 milionów godzin.


Skrzydlata Polska - 08/2010
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.