Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Stanisław Kubit

Niewiele jest aeroklubów regionalnych lub stowarzyszeń modelarskich, które byłyby w stanie unieść ciężar organizacji tak dużej imprezy modelarskiej jak Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych. Gliwickie środowisko modelarskie już po raz czwarty podjęło się tego trudnego zadania i jak dotąd wywiązało się z niego znakomicie.

W oczekiwaniu na start w klasie modeli F1K / Zdjęcie: Antoni Witwicki

Atutami gliwiczan, które decydowały o powodzeniu tych przedsięwzięć, są: wieloletnie doświadczenie w organizacji dużych imprez modelarskich; ofiarna rzesza działaczy-wolontariuszy, zawsze gotowych do społecznego zaangażowania; mądre władze samorządowe Gliwic, rozumiejące sens uprawiania modelarstwa przez młodzież; możliwość korzystania z lotniska Aeroklubu Gliwickiego z torem modelarskim dla modeli latających na uwięzi, całkowicie wystarczającego do przeprowadzenia takiej imprezy; dogodne położenie Gliwic, zapewniające dobry dojazd większości startujących ekip; możliwość zakwaterowania dużej liczby zawodników i ich opiekunów w internacie i schronisku Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych; możliwość taniego i smacznego wyżywienia uczestników zawodów przez Bar Wiedeński oraz Społem PSS Gliwice.

190 ZAWODNIKóW

Na starcie 41. Mistrzostw stanęło 190 zawodników z 32 aeroklubów i stowarzyszeń modelarskich, prowadzonych przez 50 instruktorów i opiekunów. Obsługa sędziowska i administracyjna liczyła 60 osób.

Młodzi modelarze (do 16 lat) rywalizowali w klasach modeli szybowców na uwięzi, modeli z napędem silnikowym na gaz CO2, w modelach z napędem gumowym, zdalnie sterowanych i w modelach kosmicznych. Olbrzymi upał postawił przed zawodnikami i ich instruktorami niezwykle ciężkie warunki startu. Mimo to uzyskano szereg bardzo dobrych wyników.


Skrzydlata Polska - 08/2010
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.