Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Grzegorz Sobczak

Początek roku przyniósł nowe informacje o działalności PLL LOT. Opublikowano podsumowanie wyników finansowych za 2011. Przedstawiono również plany utworzenia nowego połączenia dalekiego zasięgu i szczegóły na temat wymiany floty.

27  lutego 2012 na warszawskim lotnisku wylądował czwarty Embraer 195,   który zasili flotę LOT-u. Samolot otrzymał rejestrację SP-LND i   odświeżone malowanie polskiego przewoźnika. W najbliższej przyszłości to   właśnie Embraery 195 zastąpią we flocie PLL LOT Boeingi 737 / Zdjęcie:   Tomasz Zawadzki

W 2011 PLL LOT SA przewiozły na połączeniach rozkładowych 4,376 mln pasażerów, to jest o 9% więcej w porównaniu do 2010. Łącznie z czarterami, LOT przewiózł w 2011 4,635 mln pasażerów. Wykorzystanie miejsc w samolotach kształtowało się na poziomie podobnym do roku 2010 - średnio około 74%, a w miesiącach letnich przekraczając 81%.

Wbrew zapowiedziom prezesa PLL LOT Marcina Piróga z połowy ubiegłego roku, działalność podstawowa w 2011 zakończyła się jednak stratą. Wstępnie zakładano w PLL LOT, że ubiegły rok zamknie się wynikiem bliskim zera. Ostatecznie skończyło się na stracie w wysokości 145,5 mln PLN. Jest to jednak wynik o blisko 20 mln lepszy niż w 2010 i o ok. 75 mln lepszy niż w 2009. Na wynik finansowy za rok ubiegły, zdaniem Marcina Piróga, najbardziej wpłynął wzrost cen paliw, co zniwelowało pozytywne skutki działań naprawczych. Nie bez znaczenia było również spowolnienie dynamiki przewozów pasażerskich w Europie w IV kwartale oraz skokowy wzrost kursu dolara w końcówce roku.


Skrzydlata Polska - 03/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.