Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Grzegorz Sobczak

Lotnicze połączenia krajowe to w Polsce temat trudny. W ciągu ostatnich dziesięciu lat na rynku pojawiło się kilku przewoźników, którzy chcieli rozwinąć siatkę połączeń krajowych. Za każdym razem jednak przedsięwzięcia kończyły się fiaskiem. Czy Polska jest skazana na dominację EuroLOT-u? 15 lutego odbyła się konferencja prasowa nowej linii lotniczej, która stawia sobie za cel rozwinięcie przewozów krajowych w Polsce. Swoją działalność rozpocznie 2 kwietnia.

Airbus A320 linii OLT Express Poland na Lotnisku Chopina w Warszawie / Zdjęcie: Paweł Kłosiński

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy mamy do czynienia z zupełnie nowym przewoźnikiem. We wspomnianą działalność zaangażowały się bowiem linie lotnicze, które od pewnego czasu już funkcjonują na polskim rynku. Z pewnością możemy jednak powiedzieć, że jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie.

Zanim opiszemy plany OLT Express, bo tak nazywa się nowa linia lotnicza, warto wspomnieć o genezie jej powstania. Pod wspomnianą nazwą kryje się bowiem cała grupa linii lotniczych.

Nazwa OLT pochodzi od niemieckiego przewoźnika, jednego z najstarszych działających na tamtejszym rynku. W ostatnim czasie linia zajmowała się głównie przewozami korporacyjnymi, świadcząc usługi dla Airbusa. Zapewniała komunikację lotniczą między poszczególnymi zakładami konsorcjum. Niedawno Airbus zrezygnował z jej usług i OLT zaczęło poszukiwać nowej formuły działalności.


Skrzydlata Polska - 03/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.