Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Agnieszka Pruchniakowska

Prawdą jest, że coraz mniej młodych szybowników dochodzi do etapu, kiedy może brać udział w zawodach. Z reguły większość szkolących się kończy swoją lotniczą przygodę po uzyskaniu III klasy pilota szybowcowego. Dzieje się tak dlatego, że brakuje instruktorów, wsparcia ze strony władz aeroklubów, planu oraz funduszy, aby poprowadzić taką grupę młodych, nastoletnich głównie ludzi, którzy są jeszcze na etapie zdobywania wiedzy. Dlatego w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej poczyniono widoczny krok w kierunku zmiany dotychczasowej struktury funkcjonowania członków sekcji szybowcowej.

Dwumiejscowy  Janus CT posłużył w ubiegłym roku do pierwszych treningowych przelotów /  Zdjęcie: Jędrzej Wiler

Z inicjatywą wyszedł dyrektor aeroklubu, Artur Haładyn, który kilkakrotnie podejmował się tego tematu. Zauważył widoczny brak nowych kolegów w rankingach ogólnopolskich reprezentujących nasz klub, dlatego przy aprobacie zarządu oraz doświadczonych w tej dziedzinie kolegów z sekcji (Roberta Ślęczkowskiego i Mirka Wysockiego), postanowili wspólnymi siłami to zmienić. Jak widać nie były to puste słowa.

W ramach rozwoju sportu szybowcowego uruchomiono nowy projekt, którego początek realizacji przypadł na połowę marca ub.r. Wówczas ruszył cotygodniowy cykl wykładów, dotyczący taktyki przelotowej. Wykłady prowadzili dwaj doświadczeni piloci - inicjatorzy przedsięwzięcia, wielokrotni reprezentanci AZL na wszelakich zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.


Skrzydlata Polska - 03/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.