Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Autor: Agnieszka Pruchniakowska

Prawdą jest, że coraz mniej młodych szybowników dochodzi do etapu, kiedy może brać udział w zawodach. Z reguły większość szkolących się kończy swoją lotniczą przygodę po uzyskaniu III klasy pilota szybowcowego. Dzieje się tak dlatego, że brakuje instruktorów, wsparcia ze strony władz aeroklubów, planu oraz funduszy, aby poprowadzić taką grupę młodych, nastoletnich głównie ludzi, którzy są jeszcze na etapie zdobywania wiedzy. Dlatego w Aeroklubie Ziemi Lubuskiej poczyniono widoczny krok w kierunku zmiany dotychczasowej struktury funkcjonowania członków sekcji szybowcowej.

Dwumiejscowy  Janus CT posłużył w ubiegłym roku do pierwszych treningowych przelotów /  Zdjęcie: Jędrzej Wiler

Z inicjatywą wyszedł dyrektor aeroklubu, Artur Haładyn, który kilkakrotnie podejmował się tego tematu. Zauważył widoczny brak nowych kolegów w rankingach ogólnopolskich reprezentujących nasz klub, dlatego przy aprobacie zarządu oraz doświadczonych w tej dziedzinie kolegów z sekcji (Roberta Ślęczkowskiego i Mirka Wysockiego), postanowili wspólnymi siłami to zmienić. Jak widać nie były to puste słowa.

W ramach rozwoju sportu szybowcowego uruchomiono nowy projekt, którego początek realizacji przypadł na połowę marca ub.r. Wówczas ruszył cotygodniowy cykl wykładów, dotyczący taktyki przelotowej. Wykłady prowadzili dwaj doświadczeni piloci - inicjatorzy przedsięwzięcia, wielokrotni reprezentanci AZL na wszelakich zawodach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej.


Skrzydlata Polska - 03/2012
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2025 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.