Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Autor: Ewa Daszewska

Aeroklub Lubelski był w tym roku organizatorem XXVIII Balonowych Mistrzostw Polski oraz kolejnych, VII Międzynarodowych Zawodów Balonowych o Puchar SPA Nałęczów. W zawodach wzięło udział 27 ekip, w tym 5 z Litwy. Poza klasyfikacją latało jeszcze kilka balonów w ramach fiesty, w tym jeden z Emiratów Arabskich.

Mistrz Polski Dariusz Zarzycki szykuje się do lotu / Zdjęcie: Ewa Daszewska

To spektakularne zawody. Mają wyłonić mistrza Polski. Cztery dni latania. Ale od pogody zależy, ile lotów uda się wykonać i ile, i jakie konkurencje rozegrać.

Dyrektor sportowy Jerzy Borowski wyniósł tę prawdę z Aeroklubu Białostockiego. Szczęśliwie aura sprzyjała zawodnikom i mogli wykonać aż sześć lotów. Tylko jeden planowany lot został odwołany z powodu ostrzeżeń przed silnymi burzami. W ciągu jednej godziny wiatr przy ziemi wzrósł z 3 do 6 m/s. W efekcie burza przeszła obok Nałęczowa. Ale mogło być bardzo niebezpiecznie.

Udane zawody to w dużej mierze efekt współpracy komisji sportowej z meteorologiem. W Nałęczowie obsługę meteorologiczną zapewniła Magda Ożga. Precyzję pomiaru wiatru potwierdziły dobre wyniki. Nawet te najtrudniejsze, strefowe konkurencje ustalone przez dyrektora sportowego, jak Maksymalna odległość rzutu dwóch markerów, były udane – prawie wszyscy piloci trafili do celu. Dobrze dobrane konkurencje dają możliwość rzetelnego porównania umiejętności pilotów.


Skrzydlata Polska - 10/2012
Drukuj Góra