Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


W dniach 25–28 sierpnia br. odbył się VI Światowy Zjazd Lotników Polskich. Wzięło w nim udział ponad 300 kombatantów i weteranów oraz członków ich rodzin z kraju i zagranicy. Honorowy patronat nad zjazdem objął prezydent RP Bronisław Komorowski, który 27 sierpnia spotkał się z uczestnikami zjazdu i wręczył odznaczenia kombatantom i weteranom. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego zjazdu był szef Sztabu SP gen. bryg. Jerzy Fryczyński.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników zjazdu w Dęblinie, pod pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt. W głębi widać ekspozycję Muzeum Sił Powietrznych / Zdjęcie: DSP

– Utrwalanie i popularyzacja chlubnych tradycji polskiego lotnictwa są naszym obowiązkiem. Dlatego starannie przygotowaliśmy się do tych uroczystości, choć wykonujemy szereg trudnych i absorbujących zadań w kraju i za granicą – powiedział gen. broni pil. Lech Majewski, dowódca Sił Powietrznych, podczas konferencji prasowej w przededniu zjazdu.

Podczas zjazdu uczczono kilka rocznic przypadających w br.: 80-lecie zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zawodach Challenge 1932 w Berlinie (oraz 80 rocznicę śmierci tej załogi w Cierlicku), a także 70-lecie śmierci płk. Stanisława Skarżyńskiego, który w 1933 samotnie przeleciał Atlantyk w samolocie polskiej konstrukcji RWD-5bis. Upamiętniono także twórców Marsza Lotników: por. pil. Stanisława Latwisa i Aleksandrę Zasuszankę-Dobrowolską.

I Światowy Zjazd Lotników Polskich odbył się równo 20 lat temu. Właśnie wtedy do Polski wrócił z Wielkiej Brytanii historyczny wojenny sztandar Polskich Sił Powietrznych. W tamtym zjeździe uczestniczyło 850 lotników z okresu wojny.

Podczas IV ŚZLP w 2003 uroczyście odsłonięto pomnik na Polu Mokotowskim – Ku Czci Lotników Polskich Poległych w latach 1939–1945.


Skrzydlata Polska - 10/2012
Drukuj Góra