Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.Broń i Amunicja - 03/2007
Tradycyjnie numer otwiera dział Myśliwska, a w nim artykuł na temat stosowania typowo środkowo-europejskiej broni - drylingów - podczas polowań w Afryce. Po nim kontynuacja serii tekstów zapoczątkowanych w numerze wcześniejszym, czyli klejmy na broni belgijskiej, następnie rozszerzony test dostępnych na polskim rynku naboi .223 Remington oraz włoskiej amunicji śrutowej Cheddite (producenta m.in. pocisków dwukulowych czy śrutowych z uwalnianiem śrutu z koszyczka na znacznie większych dystansach). Dalej, proponowana przez Marka Czerwińskiego nowa formuła dalekodystansowych strzelań myśliwskich. Dział kończą teksty o optyce Delta Optical oraz Swift. W Bojowej otwierający tekst monograficzny poświęcony pierwszym brytyjskim karabinom i karabinkom bezkolbowym, opacowanym po zakończeniu wojny. Od prototypu Korsaka, po nowoczesny 7-mm karabinek No.9 Mk.1 (EM2) zaprojektowany przez innego Polaka - Kazimierza Januszewskiego. Dalej - druga część rozważań na temat budowy konstrukcji strzeleckich - tym razem zamek półswobodny. I na zakończenie fabularyzowana historia snajperska sięgająca czasów amerykańskiej inwazji na Panamę w 1989. W dziale Rekreacyjna, Lech Klaude przybliży czytelnikowi kowbojskie losy, następnie będzie można zapoznać się z testem 6-mm replik AEG, powstałych na obraz i podobieństwo karabinka dla NAVY SEAL oraz amerykańskiej odmiany Minimi - M249. Informacje o rozpoczęciu sezonu wiatrówkowego Strzelectwa Terenowego. Dział kończą dwa artykuły powstające we współpracy z forum knives.pl, poświęcone zakupowi noża oraz prezentacji polskich ostrzy rodem z Nowego Tomyśla. W części Sportowa prawdziwa niespodzianka - test 9-mm pw wz.1935 VIS pod kątem wykorzystania go we współczesnych... strzelaniach sportowych. Jak wypadła legenda? Dział Jednostki Specjalne rozpoczyna tekst opisujący Kanadyjski Pułk Operacji Specjalnych - CSOR, w dalszej części sprawozdanie z ćwiczeń Teatr 2007, będących zakrojoną na szeroką skalę próbą przetestowania współdziałania różnych formacji podczas ataku terrorystycznego na obiekt z bardzo dużą liczbą zakładników i terrorystów oraz test specjalnej amunicji RUAG - 9-mm Action 1, 3, 4 i 5 oraz 5,56-mm Styx. Zapraszamy do lektury.
Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.